Rodzice będą z pewnością zachwyceni tą wiadomością. Niektórzy z nich już skaczą z radości na samą myśl. Ministerstwo zapowiedziało bardzo istotne zmiany, a wszystko za sprawą zakazu, który ma wejść w życie.  Zmieni bardzo wiele, a każdy z nas będzie musiał się dostosować. Znacząco zaostrzono niektóre przepisy.

Rodzice mają duże powody do radości z powodu nowego rozporządzenia ministerstwa, które już zostało zapowiedziane w projekcie nowelizacji. Chodzi o dwie, bardzo ważne rzeczy, wszystko z myślą o najmłodszych. Jak się okazuje, z telewizji zniknie jedna rzecz. Wielu może się zdziwić, na wieść o takich zmianach.

Rodzice będą zachwyceni zmianą

Jak informuje nas portal wirtualnemedia.pl Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego opublikowało projekt nowelizacji ustawy dotyczącej Ustawy o Radiofonii i Telewizji. Resort chce, żeby na ekranach naszych telewizorów pojawiły się nowe, dodatkowe oznaczenia, które będą wskazywać na typy nieodpowiednich treści.

W przedstawionym projekcie możemy przeczytać, że „w przypadku występowania treści mogących mieć negatywny wpływ na prawidłowy fizyczny, psychiczny lub moralny rozwój małoletnich” nadawcy będą mieli obowiązek umieszczać odpowiednie symbole adekwatne do rodzaju treści, które przedstawiają.

— Rozporządzenie to określając m.in. wzory symboli graficznych (w tym nowych symboli oznaczających szkodliwe treści), powinno brać pod uwagę nowe możliwości techniczne przekazywania informacji odbiorcom. Właściwe wydaje się rozważenie umieszczania stosownych oznaczeń — informacji o treściach […] — czytamy w uzasadnieniu nowelizacji.

  1. Wstrząsająca wiadomość. Nie żyje polski aktor, widzieliśmy go w ”Klanie” i ”13 Posterunku”
  2. Niewielu wie, że Jarosław Jakimowicz ma syna. Szczegóły ich relacji zaskakują, głos zabrała b. żona twarzy TVP Info
  3. Wszyscy byli w błędzie, druga strona tłuczka do mięsa ma niesamowite zastosowanie. Większość z nas popełnia karygodny błąd

Zakaz reklamowania niezdrowej żywności

Dodatkowo zaostrzono przepisy dotyczące reklamowania niezdrowej żywności przy programach, serialach i filmach dla dzieci. Wprowadzono całkowity zakaz emitowania spotów, które propagują podobne rzeczy. Dotyczy on audycji skierowanych do widzów poniżej 12 roku życia. Do tej pory obowiązywało tylko zachęcanie nadawców do nieemitowania takich reklam.

— Przekazy handlowe dotyczące środków spożywczych, w tym napojów zawierających przynajmniej jeden składnik, którego spożycie w nadmiernych ilościach w codziennej diecie jest niewskazane, nie mogą być umieszczane przed audycjami, które ze względu na porę nadawania i treść są skierowane głównie do dzieci w wieku do 12 lat, w trakcie ich trwania oraz po ich zakończeniu — czytamy w projekcie.

Co myślicie o tym projekcie? 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

 

ministerstwo
Photo by Clément M. on Unsplash

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego opublikowało projekt nowelizacji ustawy dotyczącej Ustawy o Radiofonii i Telewizji. Nadchodzą ogromne zmiany.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Z ostatniej chwili: nie żyje aktor znany z największych hitów na TVP, TVN i Polsacie. Ogromna strata
  2. Zatrważające wieści z Auschwitz. Turyści nie mogli uwierzyć własnym oczom. Przechodzi ludzkie pojęcie
  3. Pamiętacie Kevina z ”Europa da się lubić”? Niewiarygodne, czym się dziś zajmuje
  4. Zastępy straży pożarnej toczą dramatyczną walkę z żywiołem. Wszędzie dym, płomienie widać z daleka
  5. Pilne: kraj obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje słynna polska dziennikarka
  6. Nie wytrzymała widoku starej kuchni mamy. W miesiąc, za śmieszne pieniądze sama ją wyremontowała

Źródło: wirtualnemedia.pl

 

Poprzedni artykułDaniel Martyniuk stanął przed sądem. Rozpoczął się proces syna króla disco-polo
Następny artykułPoszerzenie stref płatnego parkowania. Jesteś za czy przeciw?
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl