Pewna szkoła znalazła się pod ostrzałem rodziców i mediów.Wszystko za sprawą kontrowersyjnego pomysłu usunięcia ściany w toalecie dla dziewczynek. Wkrótce w toalecie dla chłopców również zostanie usunięta ściana. Co było powodem takiej decyzji władz szkoły? 

Prywatna katolicka szkoła dla chłopców i dziewczynek wprowadziło rozwiązanie, które zszokowało uczniów, rodziców i media. Usunęli oni ścianę w toalecie dla dziewczynek, co zdecydowanie narusza ich prywatność. Zdecydowano się na taki krok w związku z notorycznym łamaniem regulaminu, a konkretniej punktu dotyczącego zakazu palenia papierosów. Jak donoszą władzę szkoły, niewzruszone krytyką rodziców i mediów, podobny los czeka również toaletę dla chłopców.

Kontrowersyjna decyzja

Instagram.com

Dzieci uczące się w St Mary’s Catholic College w Wielkiej Brytanii mają od 11 do 17 lat. Jedyne, co chroni prywatność dziewczynek korzystających z ubikacji przed wzrokiem kolegów z korytarza i dwóch klas po przeciwnej stronie, to drzwi od poszczególnych kabin. Pozostała część ubikacji jest odsłonięta – informuje „Liverpool Echo”.

Na Facebooku i Snapchacie pojawiły się zdjęcia i nagrania, które pokazują nowy układ pomieszczeń.

Córka wróciła do domu i oświadczyła, że teraz będzie wracać do domu w czasie długiej przerwy, bo tylko tak będzie mogła swobodnie skorzystać z toalety. Do tej w szkole nie chce już chodzić – powiedziała gazecie matka jednej z uczennic.

Szkoła nie odniosła się do zarzutów rodziców.

Źródło: wp.pl