Rodzina przekazała bardzo smutną wiadomość. Zmarł wybitny Polak, niezwykła postać, bohater i zasłużony obywatel, honorowany przez prezydenta Polski, oraz prezydenta Warszawy. Jego odejście zasmuciło wielu. Mężczyzna zmarł śmiercią naturalną, miał 91 lat. 

Nie żyje Mirosław Kunikowski, o jego śmierci poinformowała rodzina. Urodził się w 1929 roku w Warszawie. Był bohaterem wojennym, a także bardzo uzdolnionym projektantem- energetykiem.  

Rodzina przekazała bardzo smutną wiadomość: nie żyje Mirosław Kunikowski

Mirosław Kunikowski urodził się w 1929 roku w Warszawie. Walczył w Powstaniu Warszawskim, był żołnierzem zgrupowania Żywiciel, w którym walczył pod pseudonimem Sokół. Był więźniem obozów jenieckich, później więźniem stalinowskim.

Msza pogrzebowa odbędzie się w środę 9 września 2020 roku o godzinie 13.00 w kościele św. Stanisława Kostki, ul. Hozjusza 2, po czym nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego na Starych Powązkach o godzinie 14.30 od bramy VI (ul. Ostroroga).

Kim był Mirosław Kunikowski?

Młode lata jego młodości przypadły na II wojnę światową. Podczas okupacji uczestniczył w tajnych kompletach, gdzie zdobywał wiedzę. Później po latach represji miał możliwość się wykształcić. Był wybitnym inżynierem – projektantem energetyki, współtwórcą reaktora Maria w Świdniku.

Mirosław Kunikowski brał udział w licznych projektach. Wspomnienia jego życia, a przede wszystkim okresu Powstania Warszawskiego zostały nagrane i zapisane przez twórców projektu Muzeum Powstania Warszawskiego Archiwum Historii Mówionej. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nie żyje uwielbiana polska dziennikarka. Tragiczna śmierć
  2. Dramatyczny wypadek szkolnego autobusu. Dzieci były w środku
  3. Policja pilnie poszukuje włamywacza, opublikowali porażające nagranie. Niewiarygodne, co robił w mieszkaniu poszkodowanego
  4. 65-latka chciała zapłacić za rachunki. W kasie usłyszała, że jest martwa „Przecież pani nie żyje”
  5. Ministerstwo Zdrowia właśnie przekazało informację. Ogromna zmiana wchodzi w życie już jutro
  6. Nowa Królowa Życia brała udział w „Kuchennych rewolucjach”. Na ostatnich zdjęciach zupełnie nie przypomina siebie sprzed lat

Źródła: 1944.pl, nekrologi.wyborcza.pl

 

Poprzedni artykuł3 pary znaków zodiaku, które idealnie do siebie pasują. Będą żyły długo i szczęśliwie
Następny artykułTragiczny wypadek z udziałem autobusu szkolnego. Ranne są dzieci, jedna osoba nie żyje
Redaktorka w Lelum.pl Kulturoznawca w specjalizacji teatralnej. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki.