Rodzina jednej z najwspanialszych Polek przekazała fatalną wiadomość. Kobieta nie żyje. Swojego czasu przyniosła dla naszego kraju mnóstwo chwały i z dumą reprezentowała Polskę. To wielka strata dla wszystkich. Jako pierwsza o jej śmierci poinformowała wnuczka. W mediach społecznościowych opublikowała fotografię zmarłej.

Każda śmierć jest tragedią, jednak kiedy odchodzi osoba, która przyniosła dla kraju mnóstwo zasług, strata jest uznawana za szczególną. Tak właśnie się stało. Zmarła znana i szanowana Polka, którą kojarzyli wszyscy. Informację o śmierci przekazała wnuczka kobiety. Rodzina jest zdruzgotana.

Nie żyje znana Polka. Rodzina pogrążona w żałobie

Na Instagramie znanej polskiej prezenterki telewizyjnej Małgorzaty Tomaszewskiej pojawiło się zdjęcie, które na moment zatrzymało serca wszystkich fanów polskiego sportu. Jak poinformowała gwiazda, właśnie zmarła jej babcia, Danuta Szmidt-Calińska. Jak przekazuje portal gwiazdy.wp.pl kobieta odeszła 1 października. Babcia Małgorzaty Tomaszewskiej była wielokrotną medalistką mistrzostw Polski w tenisie stołowym i ziemnym.

Co więcej, Danuta Szmidt-Calińska była najbardziej utytułowaną zawodniczką w historii polskiego tenisa stołowego. Do jej gabloty powędrowało aż 67 medali mistrzostw polski. W 2001 roku odbywała się uroczystość z okazji 70-lecia powstania Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Wówczas pani Danuta została uhonorowana Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. 

  1. Pojawia się na naszej skórze. Daje sygnał, że jesteśmy zarażeni koronawirusem
  2. Pan Tadeusz nagle dostał pismo, żądają od niego ponad 1000 zł. Tysiące emerytów powinny uważać
  3. Uwaga: Już jutro rozlegnie się alarmowy sygnał ostrzegawczy, sytuacja jest bardzo poważna. Zawyją wszystkie syreny

Małgorzata Tomaszewska żegna swoją babcię

Prezenterka telewizyjna za pośrednictwem Instagrama we wzruszających słowach pożegnała swoją babcię:

– Z żalem informuję o śmierci mojej Babci Danuty Szmidt-Calińskiej. Jestem z niej dumna, a ona chciałaby, żebym to napisała – rozpoczyna swój wpis Małgorzata Tomaszewska.

Następnie gwiazda wspomniała o bogatej i obfitej w sukcesy karierze swojej babci:

– Była najbardziej utytułowaną zawodniczką w historii tenisa stołowego, 67-krotną medalistką mistrzostw Polski, zdobywczynią piątego miejsca podczas mistrzostw świata w Pradze, ćwierćfinalistką mistrzostw świata w Lublanie, zdobywczynią brązowego medalu podczas mistrzostw Europy w Moskwie. Została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski – wspomina sukcesy swojej babci prezenterka telewizyjna.

Następnie dodała kilka słów do ukochanej babci:

– Babciu, jeszcze kiedyś porozmawiamy. Jeszcze kiedyś powiesz do mnie „córuś moja”. Moje ostatnie słowa do Ciebie brzmiały „kochamy Cię”. I o tym zawsze pamiętaj tam na górze – dodaje Małgorzata Tomaszewska.

To wielka strata dla całego świata polskiego tenisa stołowego.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Małgorzata Tomaszewska (@malgorzata__tomaszewska)

Nie żyje Danuta Szmidt-Calińska. O śmierci utytułowanej tenisistki stołowej poinformowała jej wnuczka Małgorzata Tomaszewska.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Z ostatniej chwili: nowe obostrzenia w Polsce od 10 października. Ujawniono pełną listę zakazów
  2. Nie żyje, nie było szans. Tragiczna wiadomość obiegła Polskę, wszystko na turystycznym Pomorzu
  3. Reżyser „Złotopolskich” ujawnił ostatnie SMS-y od Przybylskiej. Nigdy ich nie skasował, aż ciężko powstrzymać łzy
  4. Pilne: Polski polityk nie żyje. Zmagał się z ciężką chorobą
  5. Pilnie zamykają szkoły, uczniowie zamknięci w domach. Fatalne wiadomości z polskiego miasta
  6. Zrobiła zakupy i przy kasie podała banknot 200 zł. Kasjer zauważył napis, policja pojawiła się chwilę później

Źródło: gwiazdy.wp.pl

Poprzedni artykułPodatek od deszczu został wprowadzony w 2018 roku. Popieracie?
Następny artykułPrzed śmiercią Anna Przybylska miała jedno życzenie. Ostatnia wola aktorki do dziś nie została spełniona
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl