Rodzina poinformowała o śmierci legendarnego muzyka. 80-latek zmarł po wyczerpującej walce z chorobą. Niedawno mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala, a jego bliscy prosili o modlitwę.

Ginger Baker nie żyje. Rodzina perkusisty przekazała smutną wiadomość. Mężczyzna od dawna zmagał się problemami zdrowotnymi. Był jednym z najbardziej podziwianych muzyków na świecie, a jego odejście to cios dla milionów fanów z całego świata.

Rodzina poinformowała o śmierci Gingera Bakera

Pod koniec września bliscy muzyka informowali, że mężczyzna w krytycznym stanie trafił do szpitala. Pojawiła się też prośba o modlitwę i od tamtej pory nie pojawiały się już żadne komunikaty na temat jego stanu zdrowia. Niestety, dziś rodzina perkusisty przekazała smutną wiadomość.

– Z przykrością informujemy, że Ginger zmarł spokojnie tego ranka. Dziękujemy wszystkim za słowa wsparcia, które płynęły w ciągu ostatnich tygodni — czytamy na Facebooku.

rodzina
facebook.com/jinjahbaker

Przyczyna śmierci nie została podana, jednak nie było tajemnicą, że Ginger Baker od wielu lat zmagał się z poważnymi chorobami. Kilka lat temu z powodu problemów zdrowotnych był zmuszony odwołać trasę koncertową. Przeszedł wtedy skomplikowaną operację.

Na co chorował Ginger Baker?

Ginger Baker chorował na zwyrodnieniowe zapalenie kości i stawów w 2013 roku, podczas wywiadu dla Rolling Stone wyznał, że cierpi na chorobę obturacyjną płuc. W 2016 roku, po odwołaniu trasy koncertowej, przeszedł operację kardiologiczną na otwartym sercu. Nie wiadomo, z jakiego powodu w ostatnim czasie przebywał w szpitalu, ani co było bezpośrednią przyczyną śmierci.

rodzina
facebook.com/jinjahbaker

Muzyka opłakują fani na całym świecie. Był członkiem legendarnej grupy Cream, którą tworzył z muzykami takimi jak Eric Clapton i Jack Bruce. Wspólnie stworzyli jedną z pierwszych supergrup rockowych. Ginger Baker wydał kilkadziesiąt płyt, z czego ostatnia ukazała się w 2014 roku.

Współpracował z zespołami takimi jak Hawkwind, Atomic Rooster, Masters of Reality i Blind Faith. Ostatni z nich założył z Claptonem po rozpadzie grupy Cream. W 2007 roku znalazł się na liście najlepszych perkusistów rockowych według Stylus Magazine, a dwa lata później wydał autobiografię Ginger Baker: Hellraiser.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Książę Harry znowu wytoczył proces dwóm gazetom. Powód jest dość zaskakujący
  2. Panna młoda zdradziła męża na własnym weselu. Przyłapała ją teściowa
  3. Kotek kradnie skarpetki ze stópek dziecka. Potem ucieka z „łupem”
  4. Polski aktor miał żenić się aż 6 razy. Pod koniec życia związał się z młodszą prawie o 50 lat kobietą
  5. Przypadkiem zobaczyła monitoring z wesela. Jest zdruzgotana, goście nie wiedzieli, że wokół były ukryte kamery
  6. Ten test powie o Tobie więcej niż każdy psycholog. Wystarczy odpowiedzieć na kilka pozornie prostych pytań
Poprzedni artykułDziecko po wypiciu soku wylądowało w szpitalu, rodzice są wściekli. „Pachniał jak zmywacz do paznokci”
Następny artykułDostał pikantnego smsa od przyjaciółki ukochanej. Jego odpowiedź zapamięta na długo
Redaktor prowadząca w Lelum.pl Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Interesuje się polityką, kreowaniem wizerunku i show-biznesem. Fanka kina noir i kryminałów. W wolnych chwilach odwiedza warszawskie teatry.