Rodzina Ministra Zdrowia stała się obiektem zainteresowania mediów. Odkąd Łukasz Szumowski zaczął częściej pojawiać się publicznie, wiele osób zainteresowało się jego życiem prywatnym. Niewiele jednak wiadomo było na temat szczegółów z jego pozaoficjalnej działalności. Aż do teraz, media dotarły do niektórych informacji. 

Od momentu wybuchu epidemii koronawirusa w Polsce, Łukasz Szumowski czynnie działa w walce z chorobą. Coraz częściej pojawia się w mediach, jego twarz jest obecna wszędzie tam, gdzie mowa o światowej pandemii. To spowodowało, że wiele osób zechciało poznać bliżej niewychylającego się dotąd Ministra Zdrowia. Życie prywatne i rodzina Szumowskiego stały się obiektem zainteresowania wielu Polaków. 

Rodzina Łukasza Szumowskiego: ile dzieci ma Minister Zdrowia?

Minister Zdrowia jest szczęśliwym ojcem 4 dzieci. Wraz z żoną Anną cieszą się dość sporą gromadką. Szumowski i jego żona na co dzień mieszkają w Warszawie. Poza działalnością zawodową minister jest bardzo aktywny. Regularnie trenuje boks, gra na gitarze i pianinie. Wspólnie z żoną latem uprawiają żeglarstwo, a zimą wybierają się na narty. 

Łukasz Szumowski ukończył Akademię Medyczną w Warszawie. Zaraz po otrzymaniu dyplomu rozpoczął pracę w Instytucie Kardiologii im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Aninie. Szumowski ma na swoim koncie ponad 150 prac naukowych, których był autorem, lub współautorem. 

  1. Uroda Ireny Karel onieśmielała miliony mężczyzn. Wiemy, jak dziś wygląda polska Brigitte Bardot
  2. Andrzej Duda przekazał informacje o nagłej śmierci. Nie żyje bliska mu osoba, wielu Polaków pogrążonych w żałobie
  3. Pielęgniarka wychodziła na dyżur. Za wycieraczką samochodu był list, po przeczytaniu odebrało jej mowę

Kim jest żona Ministra Zdrowia? 

Żona Ministra Zdrowia z wykształcenia jest anestezjologiem. Na co dzień pracuje w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka. W 2019 roku otworzyła tam jednostkę, która specjalizuje się w leczeniu bólu dzieci. Jest to wyjątkowa poradnia, biorąc pod uwagę, że do tej pory takie miejsca tworzono wyłącznie z myślą o osobach dorosłych. 

Anna Szumowska swojego męża poznała już w czasie studiów. Po ukończeniu nauki oboje wybrali się do Kalkuty, gdzie pomagali w ramach wolontariatu w Ośrodku Matki Teresy. Rodzina Szumowskiego raczej stroni od błysku fleszy. Informacje na jej temat są okrojone. Łukasz Szumowski bardzo dba o swoją prywatność i podczas rozmów z mediami najczęściej ogranicza się do poruszania jedynie służbowych kwestii. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

 

Rodzina Łukasza Szumowskiego stała się obiektem zainteresowania mediów.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Do której będą otwarte sklepy w Wielką Sobotę? Godziny otwarcia marketów
  2. Bardzo ważne słowa szefa WHO. Chodzi o znoszenie ograniczeń i restrykcji
  3. Kotlety schabowe w odmienionym wydaniu. Wystarczy zmienić jeden składnik, są przepyszne i zdrowsze
  4. Cane corso zobaczył, jak jego pan przewraca się i nie rusza. Reakcja zwierzęcia wywołuje łzy, niesamowite
  5. Pamiętacie Adasia Niezgódkę z „Akademii Pana Kleksa”? Nie uwierzycie, kim dziś jest i jak wygląda
  6. Andrzej Duda przekazał przykrą wiadomość. Nie żyje członek Narodowej Rady Rozwoju

Źródło: natemat.pl 

Poprzedni artykuł16 lat temu zobaczyliśmy pierwszy odcinek ”Magicznego drzewa”. Pamiętacie serial dla dzieci?
Następny artykułSekretarz generalny ONZ alarmuje władze. Kobiety i dziewczynki są w szczególnym niebezpieczeństwie na kwarantannie
Redaktorka w Lelum.pl z wielką pasją do pisania. Ogromna fanka włoskiej kultury, języka i kuchni. Uwielbia spędzać czas na łonie natury, poznawać nowe miejsca i podróżować. W wolnych chwilach eksperymentuje w kuchni, uprawia sport i czyta książki.