Rodzina pożegnała popularnego aktora. W wieku 97 lat odszedł lubiany odtwórca jednej z ról w serialach M jak miłość czy Stawka większa niż życie. Bliscy przekazali informację o śmierci mężczyzny portalowi Polsat News.

W ubiegłym tygodniu znany aktor skończył 97 lat. Rodzina poinformowała, że mężczyzna niestety zmarł. Był bardzo lubianą postacią, zagrał w wielu polskich produkcjach. Sławę przyniosły mu role w filmie Jak rozpętałem drugą wojnę światową czy Stawka większa niż życie.

Rodzina podzieliła się smutną informacją: nie żyje Emil Karewicz

Mowa o Emilu Karewiczu, który urodził się 13 marca 1923 roku w Wilnie. Był polskim aktorem teatralnym, a także filmowym. Swoją przygodę z aktorstwem rozpoczął już w Wilnie.

Uczestniczył w drugiej wojnie światowej, jako żołnierz 2 Armii Wojska Polskiego. Grywał na deskach wielu teatrów. Od 1926 roku występował w Warszawie, w Teatrze Ateneum i Dramatycznym. Jedną z jego wielu ról była postać Oktawiusza w sztuce Juliusz Cezar Williama Szekspira, a także Capignaca w Buonapartem i Sułkowskim. Od 1950 roku rozpoczął swoją karierę przed kamerami i mogliśmy go podziwiać na wielkim ekranie.

  1. Nie żyje 2-letni chłopiec, matka usłyszała zarzuty. Ujawniono, co działo się wcześniej
  2. Emerytury zawieszone przez stan epidemiczny? ZUS i Poczta Polska zabrały głos, już wszystko jasne
  3. Masz długie paznokcie? Obowiązują cię dodatkowe zasady higieny, możesz być bardziej narażona

Emil Karewicz odszedł po 97 latach

Aktor był bardzo utalentowaną osobistością. Rozwijał się na wielu płaszczyznach. Był bardzo aktywny zawodowo, nim przeszedł na emeryturę w 1983 roku. Na jego koncie jest ponad 100 filmów, w których miał przyjemność zagrać. Bardzo często wcielał się w role epizodyczne, jednak nie mniej znaczące. Jego gra aktorska była naprawdę wyjątkowa, nie dało się przeoczyć go na ekranie.

Rodzina była dumna z Emila Krajewskiego, nie tylko oni doceniali mistrzowski talent mężczyzny. Również krytycy nie omieszkali docenić i podkreślić przy każdej okazji, jak cennym artystą jest Emil Karewicz.

Mimo ogromnej ilości pochwał aktor pozostał bardzo skromny. Nie wywyższał się i powtarzał, że zna swoją wartość, jednak oceny jego osoby są lekko przesadzone – jak podaje portal onet.pl.

Wiadomość o śmierci aktora zasmuciła wszystkich. Rodzina jest pogrążona w smutku. Składamy najszczersze kondolencje.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

rodzina
fot. screen z YouTube.com TVP VOD

Emil Karewicz nie żyje.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nieoczywiste objawy raka piersi. Wiele kobiet je lekceważy
  2. Samolot z Francji wleciał nad Polskę i pilnie zawracał do Paryża. Nikt nic nie wie, podejrzany kurs
  3. Prowadzący ”Pytanie na śniadanie” objęty kwarantanną. Kryzys w TVP, podjęto specjalne kroki
  4. Golden Retriever wmieszał się w tłum. Po chwili wszyscy patrzyli, co znalazło się w jego pysku
  5. ”Rolnik szuka żony”: nie żyje mama uwielbianej uczestniczki. „Śpij spokojnie mamusiu”
  6. WHO dobitnie odpowiedziała wszystkim, którzy z obawy przed koronawirusem jedzą czosnek

Źródło: kultura.onet.pl

P.o. Kierowniczki sekcji Lifestyle. Absolwentka Humanistyki cyfrowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.