Rodzina Przemysława Czarnka nie jest tak duża, jakby się wydawało. Minister edukacji i nauki słynie ze swoich bardzo kontrowersyjnych poglądów, które często wygłasza w mediach społecznościowych, ale nie tylko. Jakiś czas temu podczas swojego wykładu na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim powiedział, że jego zdaniem kobiety zbyt późno rodzą. Okazuje się, że sam ma tylko dwójkę dzieci.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Ile dzieci ma Przemysław Czarnek
  • Ile lat ma minister edukacji
  • Jakie poglądy na temat rodziny wygłasza szef resortu edukacji

Wybór Przemysława Czarnka na stanowisko ministra edukacji wywołał wiele kontrowersji i sprzeciwów, głównie wśród studentów, którzy mieli z nim do czynienia. Jego poglądy na temat tego, jak ma wyglądać polska rodzina, są dość zastanawiające. Sam nie posiada wielu dzieci, a ściślej mówiąc tylko dwójkę.

Rodzina okiem ministra edukacji

Przemysław Czarnek znany z propisowskich poglądów zawsze bardzo chętnie głosi swoje przywiązanie do wiary i tradycji, stawiając przy tym na tradycyjny model rodziny. Jakiś czas temu wygłosił bardzo kontrowersyjny wykład na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, w którym stwierdził, że kobiety w zbyt późnym wieku rodzą dzieci.

– Jak się pierwsze dziecko rodzi w wieku 30 lat, to ile ich można urodzić? To są konsekwencje mówienia kobietom, że nie muszą robić tego, do czego zostały przez pana Boga powołane – mówił podczas wykładu Przemysław Czarnek.

Ciekawostką jest fakt, że on sam nie może się pochwalić spektakularnym wynikiem pod tym względem. Wraz z małżonką Katarzyną Czarnek doczekali się dwójki pociech. Starsza, Julia niedawno zaczęła studia, a młodszy syn Mateusz uczęszcza do szkoły podstawowej.

Sam minister edukacji ma obecnie 43 lata, zatem nie trudno się domyślić, że raczej nie doczeka się już pokaźnej gromadki dzieci. Jednak po wygłoszonych słowach podczas wykładu, niewiedzący mogliby się domyślić, że posiada ich znacznie więcej niż wcześniej wspomniana dwójka. Prawda okazała się inna.

Przemysław Czarnek słynie z kontrowersji

Minister edukacji, który niedawno podjął decyzję o organizacji półkolonii dla dzieci z klas od I do IV w trakcie nadchodzących ferii wielokrotnie zachodził ludziom za skórę. Wszystko przez dość zastanawiające teksty, a przy tym poglądy, których nigdy nie bał się wygłaszać. Przykładem jednego z nich może być wypowiedź na temat organizacji Marszu Równości w Lublinie.

– Marsz Równości sugerowałby, że mamy w Lublinie jakąś nierówność i trzeba teraz demonstrować równość. Ale jaką mamy nierówność? […] Nie promujmy zboczeń, dewiacji i wynaturzeń – powiedział na swoim kanale YouTube poseł PiS, który twierdzi, że spojrzał na to z chrześcijańskiej perspektywy.

Skandalicznie wypowiada się na temat ideologii LGBT, która jego zdaniem wyrasta z neomarksizmu:

– Nie ma wątpliwości, że cała ta ideologia LGBT wyrastająca z neomarksizmu, pochodzi z tego samego korzenia, co niemiecki narodowy socjalizm hitlerowski, który jest odpowiedzialny za wszelkie zło II wojny światowej, zniszczenie Warszawy i zamordowanie powstańców. Korzeń jest ten sam – powiedział na antenie Radia Maryja Przemysław Czarnek.

Niedawno wypowiedział się także na temat powrotu dzieci do szkół, o czym przeczytacie >tutaj<.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Poprzedni artykułWielka wpadka w „Wiadomościach” TVP. Widzowie nagle zdębiali, gdy zobaczyli, co jest na ekranie
Następny artykułNagła konferencja premiera. Zwrócił się do wszystkich polskich rodzin w sprawie świąt
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl