Rodzina i przyjaciele z ogromnym wzruszeniem i smutkiem żegnali Jerzego Gruzę. Anna Seniuk wspomniała, że to właśnie dzięki niemu udało jej się zyskać drugą córkę. Na planie reżyser zawsze tworzył niesamowitą atmosferę, a jego otwartość i poczucie humoru były lekiem na całe zło. Dzięki niemu jesteśmy rodziną – wyznała aktorka w rozmowie z Faktem

Jerzy Gruza zmarł 16 lutego, mając 87 lat. Reżyser spoczął na Alei Zasłużonych na warszawskich Powązkach Wojskowych. Gwiazdy polskiego kina postanowiły oddać mu hołd, a ich wspomnienia o wielkim filmowcu, sprawiają, że do oczu napływają łzy. Twórca uwielbianych przez Polaków seriali na zawsze pozostanie w ich pamięci jako człowiek ciepły, życzliwy i przepełniony optymizmem. 

Rodzina i przyjaciele wspominają Jerzego Gruzę 

W rozmowie z Faktem gwiazdy polskiego kina wspominały wybitnego filmowca, który nie bez przyczyny pośmiertnie odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Mimo że Jerzy Gruza zmarł, na zawsze pozostanie w ich pamięci. 87-latek był niezwykle inteligentnym i zabawnym mężczyzną, przy którym nie dało się nudzić. 

-Żegnamy się po mszy Jurka, ale mimo wszystko robimy to z uśmiechem. Wychodzimy i wspomnienie jego jest ciepłe. Zawsze jak usłyszymy Jerzy Gruza będziemy się uśmiechać – powiedziała Faktowi Anna Seniuk, czyli Madzia z kultowego serialu Czterdziestolatek

  1. Kotlety schabowe pod pierzynką. Przepis, który na zawsze odmieni twoje obiady
  2. Mięso na rosół wrzuca się do zimnej czy gorącej wody? Błąd niszczy smak zupy, trzeba go unikać jak ognia
  3. Dziecko zostało zamordowane. Po 21 latach policja poznała wstrząsającą prawdę

Reżyser dokonał niemożliwego 

W rozmowie z Faktem aktorka przyznała, że Gruza tworzył niesamowitą atmosferę, której nie dało się podrobić. 78-letnia gwiazda dodaje, że to właśnie dzięki niemu zyskała drugą córkę. Chodzi oczywiście o Mirellę Olczyk, która w serialu wcielała się w postać Jagody. 

-Jerzy nas skojarzył, połączył. My dzięki niemu jesteśmy rodziną i się spotykamy cały czas. Mirella ciągle mówi do mnie mamo i słusznie. Bo ona jest dla mnie córką. I to dzięki Jurkowi – wspominała aktorka. 

Przypomnijmy, że kobiety po raz pierwszy spotkały się na planie  w 1976 roku. Jak widać, reżyser miał niesamowity zmysł w kwestii obsadzania ról. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

rodzina
filmpolski.pl

Rodzina i przyjaciele nigdy nie zapomną Jerzego Gruzy. 

Rodzina
filmpolski.pl

 Na planie jego serialu Anna Seniuk poznała swoją drugą córkę. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ciężarnej dwukrotnie odmówiono przyjęcia do szpitala. Kiedy dziecko przyszło na świat było już za późno
  2. Stefan Kraft oszukiwał w trakcie konkursu Pucharu Świata? Media publikują kontrowersyjne nagranie (WIDEO)
  3. Joanna Brodzik przeżyła traumę. Katechetka w dzieciństwie: „Jesteś bękartem i czerwoną świnią”
  4. Agnieszka Woźniak-Starak w młodości. Przypomnijmy, jak bardzo zmieniła się przez lata
  5. Syn Grzegorz Ciechowskiego ma dziś 24 lata. Bruno oddał niezwykły hołd zmarłemu ojcu
  6. Przez tydzień piła wodę po ogórkach kiszonych. Osłupiała już 2 dnia widząc spektakularne efekty

Źródło: fakt.pl

Poprzedni artykułPies leżał skulony na mrozie. Okazało się, że swoim ciałem chciał chronić inne życie
Następny artykułZapałki w doniczce? Dzięki rewelacyjnej metodzie twoje rośliny będą piękne jak nigdy
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.