Rodzina znanego muzyka prosi o modlitwę. Gwiazdor światowego formatu jest w szpitalu, jego stan jest określany jako ciężki. Fatalne wieści przekazano w mediach społecznościowych. Niedawno obchodził 80. urodziny.

Ginger Baker jest w stanie krytycznym. Rodzina muzyka przekazała krótki komunikat za pośrednictwem Twittera. Dokładna przyczyna złego stanu perkusisty nie została podana, jednak od długiego czasu zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi.

Rodzina perkusisty prosi o modlitwę

Ginger Baker, 80-letni muzyk w ciężkim stanie trafił do szpitala. Mężczyzna od lat miał poważne problemy ze zdrowiem. W 2016 roku musiał odwołać swoją trasę koncertową i przeszedł operację kardiologiczną ratującą życie.

Rodzina Gingera Bakera z przykrością przekazuje informację, że Ginger trafił do szpitala w stanie krytycznym. Módlcie się za niego tej nocy — czytamy na Twitterze.

rodzina
facebook.com/jinjahbaker

W 2013 roku, podczas wywiadu dla Rolling Stone artysta wyznał, że ma poważne problemy z płucami i cierpi na chorobę obturacyjną tego narządu, a także zmaga się ze zwyrodnieniowym zapaleniem kości i stawów. W 2016 roku przeszedł operację na otwartym sercu.

Kim jest Ginger Baker?

Ginger Baker jest brytyjskim perkusistą aktywnym od 1956 roku i byłym członkiem legendarnej grupy Cream, którą współtworzył z muzykami takimi jak Eric Clapton i Jack Bruce. Trio było jedną z pierwszych supergrup rockowych na świecie. Po rozpadzie zespołu Baker i Clapton założyli kolejny pod nazwą Blind Faith, gdzie dołączyli do nich Steve Winwood i Ric Grech. Ginger Baker ma również na koncie działalność w grupach takich jak Hawkwind, Atomic Rooster czy Masters of Reality. Przez dłuższy czas zajmował się jednak karierą solową, wydał kilkadziesiąt albumów, ostatni z nich Why? ukazał się w 2014 roku.

rodzina
facebook.com/jinjahbaker

Artysta wyróżnia się dużą charyzmą, ponadprzeciętnymi umiejętnościami technicznymi i widowiskowymi występami. Jest uważany za prekursora kreowana wizerunku perkusisty, jako osoby, która nie musi być w cieniu grupy. W 2007 roku Ginger Baker znalazł się na liście najlepszych perkusistów rockowych według Stylus Magazine. W 2009 roku muzyk wydał autobiografię Ginger Baker: Hellraiser.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Potężny diament odkryty w RPA. Już wiadomo, że jego cena będzie rekordowa
  2. Nowa kuracja odchudzająca dla tych, którzy porzucili nadzieję na utratę nadwagi. Możesz zrzucić 16 kg w 30 dni
  3. Dziecko to marzenie Małgorzaty Rozenek-Majdan. Gwiazda zdradziła, kiedy powitają nowego członka rodziny
  4. Znana gwiazda schudła po ciąży 45 kilogramów. Jej dieta zadziwia
  5. Kultowa aktorka straciła mamę w bolesnych okolicznościach. Gwiazda o szczegółach jej śmierci dowiedziała się z gazety
  6. Miłość oralna powoduje nowotwór?! Niepokojące słowa profesora
  7. Ta 20-latka wzięła ślub ze swoim „martwym” ukochanym. Zdjęcia z wesela zszokowały ludzi z całego świata
Poprzedni artykułDługie czarne włosy były wizytówką Moniki Bellucci. Aktorka zaskoczyła fanów krótką fryzurą
Następny artykułFryzury do pracy, które zaoszczędzą ci czasu i będą wyglądały stylowo
Redaktor prowadząca w Lelum.pl Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Interesuje się polityką, kreowaniem wizerunku i show-biznesem. Fanka kina noir i kryminałów. W wolnych chwilach odwiedza warszawskie teatry.