Rodzina wielodzietna, w której urodziły się siedmioraczki, nie miała lekko. Latami rodzice każdego dnia podejmowali się ogromnego wysiłku wychowywania gromadki dzieci. Zrobiono im zdjęcie 20 lat później. Jak zmieniały się siedmioraczki?

Rodzina wielodzietna z Iowa jest przykładem świetnej organizacji, ale i ogromnej pracy. W latach 90 na świecie pojawiły się pierwsze siedmioraczki. Choć Bobbi McCaughey nie była pierwszą kobietą, która nosiła w sobie siedmioro dzieci, to ona jako pierwsza miała tyle szczęścia, że wszystkie maluchy przeżyły.

Rodzina wielodzietna: siedmioraczki

Bobbi i Kenny McCaughey z Des Moines mieli jedną córkę, jednak starania o kolejną pociechę przez długi czas były bezskuteczne. W końcu kobieta zaszła w ciążę, jednak słowa lekarzy sprawiły, że była przerażona. Wkrótce miała urodzić siedmioraczki! Choć lekarze proponowali usunięcie kilku zarodków, rodzice nie chcieli się na to zgodzić. Według Onetu siedmioraczki rodzą się raz na 377,1 mld ciąż!

rodzina wielodzietna
editorchoice.com

Kilka miesięcy później, 40-osobowy zespół specjalistów medycznych czekał na poród. Na świat, jedno po drugim, w szcześciominutowych odstępach urodziły się wszystkie dzieci. Każde z nich, ze względu na przedwczesny poród, ważyło od 1,5 do 1 kg. Dopiero po wielu tygodniach spędzonych w szpitalu mogły wrócić do domu, gdzie czekali na nie rodzice i starsza siostra. Rodzina wzbudziła taką sensację w USA, że gratulował sam Bill Clinton, a George W. Bush spotkał się z nią osobiście. Z okazji pierwszych urodzin całej siódemki zaproszenie do programu wysłała im Oprah Winfrey! Po 20 latach zrobiono im kolejne zdjęcie!

rodzina wielodzietna
editorchoice.com

Każde z dzieci poszło w swoją stronę i zaczęło studia, które sfinansowały różne uczelnie. Zajmują się różnymi dziedzinami, ale wciąż znajdują czas na spotkania w swoim gronie.

Jakie są szanse na urodzenie bliźniąt?

Szansę na urodzenie bliźniąt są większe niż możliwość urodzenia siedmioraczków. Ciąża bliźniacza, według statystyk, przypada raz na 80 porodów, co stanowi około 2,5 wszystkich urodzeń. Ciąże mnogie częściej zdarzają się jednak kobietom po 30 i 40 roku życia. Wyraźnie wzrasta wtedy poziom hormonu, który odpowiada za dojrzewanie pęcherzyka.

rodzina wielodzietna
pixabay.com @3194556

Jeśli w naszej rodzinie były już przypadki ciąż mnogich, to istnieją większe szanse, że my również urodzimy bliźnięta. Szacuje się, że taka możliwość przypada wtedy raz na 60 porodów.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wyborcy opozycji mogli przez pomyłkę oddać nieważne głosy. Wszystko przez głupi błąd
  2. Zbierał grzyby w lesie, gdy natknął się na opuszczony szałas. Wszedł do środka i wstrzymał oddech, to było piękne
  3. Znaki zodiaku, które mogą zostać miłością twojego życia. Daj się uwieść
  4. Córka Barbary Kurdej-Szatan to cała mama. Najnowsze zdjęcie zachwyciło fanów
  5. Bogacz ożenił się z 8-latką. Dziewczynka nie przeżyła nocy poślubnej
  6. Jego żona każdego wieczoru mówiła mu, że jest zmęczona. Mąż zamontował ukrytą kamerę i poznał brutalną prawdę
Poprzedni artykułKolor rajstop do granatowej sukienki. 5 niezawodnych rozwiązań
Następny artykułZnana blogerka wstawiła zdjęcie z liskiem pustynnym na łańcuchu. „Marzyłam by mieć takie zwierzaka w domu”
Redaktor prowadząca w Lelum.pl Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Interesuje się polityką, kreowaniem wizerunku i show-biznesem. Fanka kina noir i kryminałów. W wolnych chwilach odwiedza warszawskie teatry.