Rodzina zastępcza: polski serial gościł w naszych domach aż przez 10 lat. Przygody rodziny Kwiatkowskich mogliśmy oglądać od 1999 do 2009 roku. Na naszych oczach występujące w produkcji dzieciaki dorastały i stawały się coraz bardziej poważne. Czuliśmy wzruszenie, gdy wchodziły w wiek dorosły, a to z kolei budowało nowe wątki.

To właśnie dzieci odgrywały bardzo ważne role, ale czy wyobrażacie sobie serial bez ekscentrycznej Alutki, zrzędzącego Jędruli, kompletnie szalonego policjanta czy ciotki Uli? To oni sprawiali, że tak bardzo lubiliśmy śledzić perypetie wspaniałej rodziny. Bez którego z bohaterów nie wyobrażacie sobie tego serialu?

Rodzina zastępcza

Rodzina zastępcza to serial uwielbiany przez wielu Polaków. Produkcja Polsatu latami bawiła polską publiczność. Perypetie bohaterów momentami rozśmieszały do łez, a ich codzienne problemy niczym nie różniły się od problemów ówczesnych obywateli naszego kraju. 

Głównymi bohaterami byli członkowie rodziny Kwiatkowskich, a przede wszystkim ich dzieci. To właśnie im poświęcano najwięcej uwagi we wszystkich odcinkach. Widzowie byli świadkami sytuacji, które towarzyszą dorastającej młodzieży. 

Serial bawił do łez 

Oprócz dzieciaków, na ekranie mogliśmy jeszcze podziwiać zmagania dorosłych z problemami dnia codziennego, ale nie tylko. Fani serialu z pewnością pamiętają słynną Alutkę i jej partnera Jędrulę. Ta dwójka na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Alutka swoim osobliwym zachowaniem potrafiła nieraz zaskoczyć. 

Pamiętacie ten serial? A może czasami wracacie do starych odcinków? Dajcie znać w komentarzu. 

rodzina zastępcza
fot. kadr z serialu Rodzina Zastępcza z 1999 roku

Który bohater był Waszym ulubionym?

 

Poprzedni artykułOficjalny komunikat Ministra Edukacji. Chodzi o zamknięcie szkół, Piontkowski właśnie poinformował
Następny artykułPolski dziennikarz zmarł tragicznie 1 stycznia. Sprawca „zabił, bo usłyszał diabła”
Redaktorka w Lelum.pl Kulturoznawca w specjalizacji teatralnej. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki.