Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Pamiętacie Ankę z „Rodziny zastępczej”? Niestety odeszła, wygląd jej grobu wywołuje morze łez
Karina Sulich
Karina Sulich 20.12.2020 22:20

Pamiętacie Ankę z „Rodziny zastępczej”? Niestety odeszła, wygląd jej grobu wywołuje morze łez

Gabriela Kownacka
Fot. TRICOLORS/East News

Rodzina zastępcza była jednym z ulubionych seriali wielu polskich widzów, którzy do dziś z uśmiechem na twarzy wspominają jego bohaterów. Niestety, niemal 10 lat temu świat musiał pożegnać Gabrielę Kownacką, która wcieliła się w postać Anki Kwiatkowskiej. Wygląd grobu uwielbianej aktorki rozrywa serce.

7 grudnia 2010 na Cmentarzu Ewangelicko-Augsburskim w Warszawie, rodzina, bliscy i przyjaciele, żegnali Gabrielę Kownacką. Aktorka, która zaskarbiła sobie sympatię widzów rolami w ponadczasowych produkcjach jak Rodzina zastępcza, Hallo Szpicbródka czy Kronika wypadków miłosnych, zmarła po sześcioletniej walce z rakiem, 30 listopada 2010 roku. Widok grobu gwiazdy napawa smutkiem.

Rodzina zastępcza. Grób gwiazdy serialu

Rodzina zastępcza zrzeszała przed telewizorami tysiące widzów, którzy niezależnie od wieku z wypiekami na twarzy śledzili losy rodziny Kwiatkowskich i ich przyjaciół.

Niestety, w 2010 roku przyszło nam pożegnać Gabrielę Kownacką, która przez lata wcielała się w postać wyrozumiałej mamy wesołej gromady, Anki Kwiatkowskiej.

Gabriela Kownacka po sześciu latach przegrała walkę z rakiem. Wybitna polska aktorka spoczęła na Cmentarzu Ewangelicko-Augsburski w Warszawie. Wygląd nagrobka rozrywa serce.

Patrząc na płytę nagrobna ciężko uwierzyć, że tak wspaniałej osoby nie ma już wśród nas. Aktorka mogłaby jeszcze wcielić się w wiele fenomenalnych ról. Była naprawdę utalentowana i zaskarbiła sobie sympatię rzeszy Polek i Polaków.

Grób Gabrieli Kownackiej

Po niemal 10 latach grób Gabrieli Kownackiej odwiedził dziennikarz Super Expressu, z kamerą kanału (Nie)zapomniani. Cmentarne historie.

Widok nagrobka napawa ogromnym smutkiem. Trudno uwierzyć, że od tragicznych wydarzeń minęła już dekada. Wielu z nas z pewnością ciężko powstrzymać łzy wzruszenia na tę wiadomość.

Aktorkę wspominają nie tylko rodzina i bliscy, ale również fani, którzy wciąż oddają jej pamięć, zapalając znicze na grobie.

Ciężko opisać smutek i żal po stracie tak wspaniałej osoby. Kilka dni temu odszedł od nas równie utalentowany aktor, Piotr Machalica. Na jego pogrzebie zjawiło się wiele znanych postaci.

Zobacz zdjęcia:

rodzina zastępcza

Dziennikarz Super Expressu, z kamerą kanału (Nie)zapomniani. Cmentarne historie odwiedził grób Gabrieli Kownackiej.

rodzina zastępcza

Widok nagrobka napawa ogromnym smutkiem. Trudno pogodzić się z odejściem tak niezwykłej osoby.

rodzina zastępcza

Gabriela Kownacka zmarła 30 listopada 2010 roku.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. Antek Królikowski nie nosi obrączki? Fani zaniepokojeni

Źródło: Milionerzy