Rodzinka.pl: Julia Wieniawa po raz kolejny zabrała głos w kwestii społeczności LGBT. Tym razem gwiazda naprawdę się zdenerwowała. Co tak bardzo wyprowadziło Wieniawę z równowagi? Nie przebierała w słowach: „Co za obrzydlistwo”. Czy fani aktorki pójdą w jej ślady? A może z powodu swojej odwagi straci wielu obserwatorów?

Julia Wieniawa już wielokrotnie musiała mierzyć się z hejtem, jaki spadał na nią z powodu otwartego popierania Parady Równości. Gwiazda serialu Rodzinka.pl jasno pokazała, że nie ma zamiaru ulegać presji nietolerancyjnych internautów i dostosowywać się do cudzych oczekiwań. Publicznie oświadczyła wszystkim współpracownikom i pracodawcom, że nie zrezygnuje z bronienia osób LGBT, nawet jeśli przez swoje poglądy zacznie tracić kontrakty i pieniądze. Niedawno młoda aktorka postanowiła po raz kolejny dać wyraz własnemu oburzeniu i podzieliła się z fanami pewną bulwersującą sytuacją. O co poszło? 

Gwiazda serialu Rodzinka.pl broni LGBT?

Jak czytamy na wiadomosci.gazeta.pl, do jednego z ostatnich numerów tygodnika Gazeta Polska dołączono naklejkę z napisem Strefa wolna od LGBT. Ten pomysł wywołał oburzenie między innymi wśród wielu osób publicznych, które postanowiły dać wyraz swojej dezaprobacie za pośrednictwem social mediów. W ich gronie znalazła się Julia Wieniawa. 

Gwiazda serialu Rodzinka.pl opublikowała Instastory, na którym udostępniła zdjęcie feralnej naklejki. Julia Wieniawa dodała także znaczący podpis, w którym zwróciła uwagę na fakt, że sformułowanie Strefa wolna od LGBT brzmi zupełnie jak zakaz wprowadzania psów i jest poniżający dla jego adresatów. Aktorka nie owijała w bawełnę, co sądzi na temat pomysłu i skomentowała go w doraźny sposób. Swój apel skierowała bezpośrednio do Gazety Polskiej:

— #gazetapolska wstyd. Co za obrzydlistwo. To prawie jak porównanie osób homoseksualnych do zwierząt. „Zakaz wprowadzania psów” a „strefa wolna od LGBT”. Wtf??? — napisała na Instastory Julia Wieniawa (pisownia oryginalna).

To nie pierwszy raz, kiedy gwiazda Rodzinki.pl zabiera głos w obronie osób LGBT. Julia Wieniawa uczestniczyła między innymi w warszawskiej Paradzie Równości, przez co straciła wielu obserwatorów oraz musiała się mierzyć z hejtem. Na szczęście to nie zniechęciło aktorki do publicznego wyrażania swoich opinii. 

Co robi Julia Wieniawa?

Julia Wieniawa jest obecnie jedną z najbardziej zapracowanych polskich aktorek. Poza serialem Rodzinka.pl gwiazda regularnie pojawia się także w wielu kampaniach reklamowych oraz filmach — już niedługo będziemy mieli okazję obejrzeć jej występ w najnowszej produkcji Patryka Vegi.

Kogo zagra Julia Wieniawa u Patryka VegiAktorka wystąpiła w jednej z ostatnich produkcji reżysera, czyli Small World. Film trafi do polskich kin prawdopodobnie jeszcze przed końcem bieżącego roku. Vega postanowił poruszyć problem międzynarodowego handlu dziećmi, a Wieniawa prawdopodobnie zagra jedną z ofiar takiego procederu.

Julia Wieniawa broni osób LGBT, nie zważając ani na głosy krytyki, ani utratę popularności. Inne gwiazdy powinny brać z niej przykład!

ZOBACZ ZDJĘCIA JULII WIENIAWY:

julia wieniawa
fot. instagram.com @juliawieniawa

Gwiazda serialu Rodzinka.pl skrytykowała homofobiczną naklejkę Gazety Polskiej

julia wieniawa
fot. instagram.com @juliawieniawa

Gwiazda serialu Rodzinka.pl odważnie staje w obronie praw społeczności LGBT. 

julia wieniawa
fot. instagram.com @juliawieniawa

Julia Wieniawa zwraca uwagę na istotne kwestie społeczne. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Maciej Musiał ma nową dziewczynę? Wcześniej miał spotykać się z Kingą Dudą
  2. Wiemy już, kto poprowadzi „Dzień Dobry TVN”? Dziennik podaje nazwiska
  3. Hollywoodzkie loki – jak wyglądać jak gwiazda wielkiego ekranu? Cenne wskazówki
  4. Roksana Węgiel i Natasza Urbańska planują wspólny projekt. Na razie to tajemnica
  5. Kotek odwiedził dawnego właściciela w domu starości. Nie mogli się od siebie oderwać

źródła: wiadomosci.gazeta.pl, radiozet.pl

Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.