Rok szkolny rozpoczyna się właśnie dziś, 1 września. Tymczasem kolejna placówka oświatowa zadecydowała o nagłym odwołaniu zajęć. Jak przekazuje Fakt.pl, powodem decyzji miało być zakażenie koronawirusem w rodzinie pracownika jednej z podstawówek. Wiadomo, kiedy dzieci powrócą do szkolnych ławek.

Mimo epidemii koronawirusa w Polsce, wiele szkół przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności oraz stosowaniu się do zaleceń ministerstwa, zdecydowała się na rozpoczęcie zajęć 1 września. Niestety, jak się okazuje, rok szkolny został przesunięty w czasie w kolejnym mieście. Ze względu na bezpieczeństwo dzieci władze podjęły ostateczną decyzję.

Biskupiec. Rok szkolny przesunięty przez koronawirusa

Burmistrz Biskupca, miasta w województwie warmińsko-mazurskim, w poniedziałek 31 sierpnia, tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego, przekazał pilną informację. Jak się okazuje, uczniowie jednej z tamtejszych szkół nie spotkają się w klasach pierwszego września.

– W związku z wykryciem w naszej gminie pierwszego przypadku koronawirusa u członka rodziny pracownika szkoły podstawowej nr 3 zdecydowałem o przesunięciu terminu rozpoczęcia roku szkolnego w tej szkole na dzień 8 września 2020 r., z jednoczesnym zastrzeżeniem, że w związku z dynamiką sytuacji termin ten może ulec zmianie – cytuje wypowiedź burmistrza Biskupca, Kamila Kozłowskiego portal.

  1. Kobieta sprzątała w domu. Po dwóch dniach jej dłonie zrobiły się czarne, porażające zdjęcia
  2. Pierwsza ze szkół zamknięta. Koronawirus wśród nauczycieli

Koronawirus w Polsce. Rok szkolny 

Jak podaje MEN, zdecydowana większość szkół w Polsce zdecydowała się rozpocząć rok szkolny tradycyjnie, wraz z pierwszym dniem września. 

– To są pojedyncze przypadki na dwadzieścia kilka tysięcy szkół – powiedział Dariusz Piontkowski, poruszając temat szkół, które zdecydowały się na przesunięcie rozpoczęcia roku szkolne w czasie.

Jak informuje Fakt.pl, oświadczenie burmistrza Biskupca znalazło się na popularnym portalu społecznościowym Facebook, niestety, wszystko wskazuje na to, że już zdążyło zostać usunięte.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

rok szkolny
fot. unsplash.com./Feliphe Schiarolli

Z powodu zarażenia koronawirusem wśród rodziny pracownika jednej ze szkół podstawowych w Biskupcu, burmistrz miasta zadecydował przesunąć rozpoczęcie roku szkolnego na 8 września.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Niebywałe sceny na pogrzebie Piotra Szczepanika. Żałobnicy przecierali oczy ze zdumienia
  2. W kolejnej szkole nie będzie dziś rozpoczęcia roku. Decyzje zapadają nagle
  3. Hanna Lis przeżywa prawdziwy koszmar. Błaga o pomoc, sytuacja jest dramatyczna
  4. Sylwia Bomba przeszła zupełną zmianę wizerunku. Już nie wygląda jak dawniej, fani nie mogą uwierzyć
  5. Brzuch małej dziewczynki wciąż rósł. Kiedy lekarz zobaczył, co jest w środku, zaczął nagle panikować
  6. Flaczki według receptury samej Magdy Gessler, polski smakołyk w najlepszym wydaniu

źródło: fakt.pl

 

Poprzedni artykułPamiętacie Martę Grycan? Niewiarygodne, jak dziś żyje bogata gwiazda
Następny artykułRząd podjął decyzje w nocy. Polacy mają kategoryczny zakaz do 15 września
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.