Rok szkolny 2020/21 rozpocznie się już niebawem, jednak rodzice i uczniowie w końcu mogą spać spokojnie. Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało oficjalny komunikat dotyczący powrotu dzieci do szkół. 1 września uczniowie wracają do szkół. A my robimy wszystko, by uczyli się w bezpiecznych warunkach – powiedział minister Dariusz Piontkowski podczas konferencji.

Dariusz Piontkowki podczas ostatniej konferencji prasowej przedstawił działania dotyczące nowego roku szkolnego. Ministerstwo Edukacji Narodowej i Główny Inspektorat Sanitarny wprowadzili szereg rozwiązań, które zostaną wdrożone do oświatowych placówek w trakcie epidemii koronawirusa.

Koronawirus w Polsce. Rok szkolny 20/21

Na stronie gov.pl już od kilku dni możemy znaleźć komunikat ws. organizacji roku szkolnego. Elastyczne modele kształcenia, uprawnienia dyrektorów w sytuacji zagrożenia zarażenia COVID-19 w szkołach i placówkach, wytyczne sanepidu dla szkół i placówek to tematy, które zostały poruszone przez ministra edukacji podczas środowej konferencji prasowej. Już wszystko wiadomo.

– 1 września uczniowie wracają do szkół. A my robimy wszystko, by uczyli się w bezpiecznych warunkach. Przygotowujemy rozwiązania, wytyczne sanitarne i rozwiązania prawne, które pozwolą odpowiednio zareagować i podjąć właściwe decyzje, gdy pojawi się ognisko zakażenia – poinformował Dariusz Piontkowski. Jak dokładnie będzie wyglądał nowy rok szkolny?

  1. Polacy trzymali za niego kciuki, niestety nie żyje. Cały kraj tonie w smutku, tragiczna wiadomość
  2. Jacek Kurski się do tego posunął. Upublicznił list rozwodowy swojej byłej żony, bez żadnych skrupułów

Wytyczne na nowy rok szkolny

Główną wytyczną, jaka będzie obowiązywała w nowym roku szkolnym, będzie przestrzeganie podstawowych zasad higieny. Jak się okazuje, uczniowie w klasach będą zwolnieni z obowiązku noszenia maseczek

Dodatkowo, ze względu na sytuację epidemiologiczną i stwierdzeniu zagrożenia dla zdrowia uczniów, po uzyskaniu zgody organu prowadzącego oraz pozytywnej opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, dyrektor szkoły będzie mógł zawiesić zajęcia grupy, grupy wychowawczej, oddziału, klasy, etapu edukacyjnego lub całej szkoły, lub placówki, w zakresie wszystkich lub poszczególnych zajęć.

-W drugiej połowie sierpnia zostaną zorganizowane spotkania z wojewodami, z regionalnymi inspektorami sanitarnymi, dyrektorami szkół i placówek. Ponadto MEN przygotuje materiały informacyjne dla dyrektorów szkół, rodziców z najważniejszymi wytycznymi dotyczącymi zasad bezpieczeństwa – czytamy na gov.pl.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

rok szkolny
fot. pexels.com/
Arthur Krijgsman

Nowy rok szkolny rozpocznie się już pierwszego września. Uczniowie powrócą do szkół w nowym rygorze.

Jak poinformowało Ministerstwo Edukacji narodowej w okresie pandemii koronawirusa dostępne będą różne warianty funcjonowania szkół.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Żywioł zaatakował w jednej chwili, był bezlitosny. TVP informuje o śmierci 43 osób
  2. Zakochanych poniosło w centrum miasta, oddali się sobie. Nagranie wyciekło do sieci
  3. Maria Czubaszek obchodziłaby dziś urodziny. Mąż ujawnił wielką tajemnicę z dnia śmierci artystki
  4. Na zdjęciu wśród owiec ukrył się pies. Tylko 5% osób radzi sobie z zagadką i odnajduje zwierzę
  5. Zostało Ci sporo czerstwego pieczywa? Nie wyrzucaj, w parę chwil zrobisz przepyszne śniadanie

źródło: gov.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

 

 

Poprzedni artykułPilny komunikat ministerstwa i nagła decyzja Andrzeja Dudy. Trwa akcja
Następny artykułW warszawskim szpitalu gwiazd po cichu rodzą surogatki? Porażające ustalenia ”Newsweeka”
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.