Roksana Węgiel: płyta 14-letniej wokalistki wprawiła krytyków w spore zakłopotanie. Powód? Chociaż artystce nie sposób zarzucić braku umiejętności, wiele osób uważa, że śpiewa o rzeczach, o których w tak młodym wieku nie powinna mieć pojęcia. Recenzenci jej nie oszczędzają! Co najbardziej zaskoczyło fanów i dziennikarzy?

Chociaż Roxie osiągnęła już naprawdę wiele, do niedawna na liście osiągnięć młodej wokalistki brakowało własnego albumu. Fani z niecierpliwością czekali na debiut swojej idolki. Kiedy wreszcie wytęskniony krążek trafił do ich rąk, wiele osób poczuło się mocno zaskoczonych. Roksana Węgiel: płyta nastoletniej jest zbyt poważna jak dla dziewczyny w jej wieku? Recenzenci nie zostawili suchej nitki na niektórych piosenkach. Czyżby Węgiel rzeczywiście za bardzo spieszyła się do dorosłości? A może po prostu jest dojrzalsza od rówieśników?

Roksana Węgiel: płyta nastolatki jest zbyt „dorosła”?

Debiutancki album muzyczny Roksany Węgiel, czyli Roksana Węgiel, miał premierę 7 czerwca 2019 roku. Na planowano zatytułować ją Roxie i wydać 10 maja, jednak ostatecznie data została przesunięta o miesiąc. Czy warto było czekać?

Roksana Węgiel: płyta nastoletniej gwiazdy zaskoczyła zarówno jej fanów, jak i recenzentów. Ci ostatni mieli szczególnie twardy orzech do zgryzienia: z jednej strony utworom Roxie nie można było odmówić kunsztu i dopracowania. Z drugiej, piosenkarka ma zaledwie czternaście lat, a śpiewa o tak poważnych kwestiach, jak między innymi wychodzenie z toksycznego związku.

Na ten dysonans zwrócił uwagę między innymi Bartosz Sąder z portalu onet.pl. Dziennikarz zauważył, że chociaż Roksana Węgiel dopracowała swoją piosenkę Bunt do perfekcji, dotyka zbyt górnolotnych kwestii jak m.in. sens życia. 

Czy płyta Roksany Węgiel jest dobra?

Roksana Węgiel: płyta młodej kobiety nie składa się jednak wyłącznie z piosenek na temat poważnych problemów miłosnych czy egzystencji. Nie bez powodu recenzenci najwyżej ocenili te utwory, które dotykają kwestii bliskich większości czternastolatek, czyli snuciu marzeń na przyszłość czy nastoletnim zauroczeniu. 

Czy nowa płyta Roksany Węgiel jest dobra? Tak naprawdę trudno obiektywnie stwierdzić, czy nastoletnia gwiazda odniosła sukces, czy porażkę. Raczej to pierwsze, skoro jej piosenki szybko trafiły na listy przebojów i urosły do rangi hitów. Jednak wygląda na to, że fani i recenzenci cenią sobie wyżej tę część twórczości, która bardziej pasuje do wizerunku rezolutnej czternastolatki.

Słuchaliście już najnowszych utworów Roksany Węgiel?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

roksana węgiel: płyta
fot. instagram.com @roxie_wegiel

Roksana Węgiel: płyta nastoletniej gwiazdy jest zbyt poważna?