Roksana Węgiel o mały włos nigdy nie zostałaby znaną piosenkarką! Niewiele brakowało, żeby nie spróbowała swoich sił w muzyce i skupiła się na innej pasji. Na całej przyszłości piosenkarki zaważyło jedno wydarzenie. Jakie? Zaskakujące wyznanie gwiazdy.

Roksana Węgiel wyrasta na jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Czternastolatka ma na koncie międzynarodowy sukces i tysiące fanów, a jej popularność stale rośnie. Jak doszło do tego, że młodziutka dziewczyna w ogóle postanowiła spróbować swoich sił w śpiewaniu? Możecie się mocno zdziwić. O wszystkim przesądził jeden wieczór

Dlaczego Roksana Węgiel zaczęła śpiewać?

Roksana Węgiel na początku nie wiązała swojej przyszłości z muzyką. Chociaż bardzo lubiła śpiewać, robiła to wyłącznie dla przyjemności. Jednak pewne wydarzenie sprawiło, że dziewczynka zaczęła poważnie zastanawiać się, czy nie rozwinąć talentu wokalnego. Jakie?

Kiedy Roksana Węgiel miała osiem lat, wyjechała na obóz judo do Chorwacji. Pewnego dnia opiekunowie zorganizowali karaoke, na którym dziewczynka wykonała piosenkę My Cyganie Krzysztofa Krawczyka. Głos Roksany do tego stopnia zachwycił wszystkich, że zaczęli obsypywać ją komplementami oraz namawiać, by zaczęła rozwijać talent. Ośmiolatka wzięła sobie to do serca i po powrocie przeprowadziła poważną rozmowę ze swoją mamą. Ta zgodziła się zapisać córkę do Jasielskiego Domu Kultury. 

– Zaczęło się właściwie nietypowo – na obozie judo, gdy miałam osiem lat. Pojechałam na obóz do Chorwacji z moim klubem judoku i tam śpiewaliśmy sobie na karaoke. Zaśpiewałam piosenkę My Cyganie. No i później wszyscy zaczęli mi mówić właśnie, że mam ładny głos. – zdradziła piosenkarka w wywiadzie udzielonym dla Onet Rano

Co robi Roksana Węgiel?

Od niedawna Roksana Węgiel jest na ustach fanów i mediów nie tylko z powodu osiągnięć muzycznych, lecz także wyborów modowych. W ostatnim czasie nastoletnia gwiazda zaczęła wybierać bardziej „dorosłe” stroje, czym wzbudziła oburzenie u sporej części internautów.

Największe zamieszanie wywołały stylizacje, które artystka miała na sobie podczas premiery filmu animowanego Manu. Bądź sobą, a także w Poniedziałek Wielkanocny. Komentatorzy zarzucili młodziutkiej gwieździe, że stara się wyglądać na starszą, niż jest w rzeczywistości, a takie kreacje są nieodpowiednie dla kilkunastolatki. 

Spodziewaliście się, że Roksana Węgiel została gwiazdą dzięki fenomenalnemu wykonaniu piosenki Krzysztofa Krawczyka? Całe szczęście, że uwierzyła w swój talent i zdecydowała się go rozwijać.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jak poprawić nastrój kota? Rozbudź kocie zmysły
  2. Przepowiednia ojca Pio o Janie Pawle II. Spotkał się z nim i wyznał prawdę
  3. Karolina Korwin-Piotrowska o Wojciechowskiej, Nosowskiej i Jandzie „Grupka trzech lalek niepodobnych do nikogo”

ZOBACZ ZDJĘCIA:

roksana węgiel
fot. instagram.com @roxie_wegiel

Roksana Węgiel mogła nigdy nie zająć się muzyką.

Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.