Serial dokumentalny stacji telewizyjnej Fokus TV pt. Rolnicy. Podlasie na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy zyskał ogromną popularność. Sympatyczni uczestnicy wykazują się ciężką pracą na roli, co przyciąga przed telewizor dziesiątki tysięcy fanów. Wielu z nich zaczęło się zastanawiać jaki majątek może posiadać każdy z bohaterów programu. Tutaj z pomocą przyszedł Super Express, który obliczył wartość ziem niektórych rolników.

Głównymi bohaterami serialu Rolnicy. Podlasie są Gienek i Andrzej Onopiuk z Plutycz. Obaj Panowie cieszą się ogromną popularnością, jednak nie opływają w luksusy. Największym majątkiem, który posiadają, jest ziemia, której ewentualna sprzedaż mogłaby zasilić ich portfele ogromną ilością pieniędzy.

Rolnicy. Podlasie majątki uczestników

Każdy telewidz serialu Rolnicy. Podlasie zdaje sobie sprawę z tego, że Gienek i Andrzej nie mogą liczyć na comiesięczny, porządny zastrzyk gotówki. Pierwszy z bohaterów, który jest już na emeryturze po waloryzacji otrzymuje 1200 zł z KRUS-u, a przed nią dostawał jedyne 1000 zł.

Taka kwota na nikim nie robi wrażenia, jednak inaczej jest już w przypadku obliczenia wartości ziemi jego i Andrzeja. Jakiś czas temu informowaliśmy, ile wynoszą zarobki uczestników, jednak ma to się nijak w porównaniu do ogólnego majątku gentlemanów.

Gienek pracuje na roli przez całe życie, a majątek odziedziczył po ojcu. Wielkość ich ziemi wynosi 50 ha, na których hodują 40 sztuk bydła, kury, indyki, kaczki, gęsi, a także pięć koni. Niedawno Panowie wybrali się na wystawę ogierów w celu zakupu jednego z nich, jednak niestety im się to nie udało. Więcej na ten temat przeczytacie >tutaj<.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Nie wolno zapominać, że poza nimi w programie występują także Emilia z Laszek, Tomek i Monika z Pokaniewa, Michał i Natalia z Haciek, oraz Maciek z Hundzicz. Każde z nich posiada skrawek swojej ziemi.

Wartość ziem uczestników programu Rolnicy. Podlasie

Majątki każdego z uczestników można obliczyć na podstawie średniej wartości ziem za metr kwadratowy na Podlasiu. Cena za jeden metr kwadratowy w północno-wschodnim województwie jest różna.

W okolicach Białowieży oraz Białegostoku można znaleźć oferty warte 100 zł za metr kwadratowy. Są to zdecydowanie najwyższe stawki, jednak znaczna większość cen jest dużo niższa i waha się w okolicach nawet kilku złotych za metr.

Warto tutaj zaznaczyć, że bohaterowie serialu Fokus TV mieszkają na mniej znanych terenach niż wyżej przytoczone, co przekłada się także na wartość ziem. Tam, gdzie mieszkają Gienek i Andrzej najwyższa cena za m kw wynosi 20 zł.

Zatem mając na uwadze, że Panowie posiadają aż 50 ha ziemi, a średnia cena metra kwadratowego ziemi w ich okolicach wynosi 10 zł, łatwo dojść do wniosku, że całość może być warta nawet kilka milionów złotych. Ta kwota robi wrażenie!

Zobacz zdjęcia:

rolnicy. podlasie
fot. facebook.com/FokusTVpl

Wyszło na jaw, jaka jest wartość majątku Gienka i Andrzeja z programu Rolnicy. Podlasie.

Rolnicy. Podlasie
fot. facebook.com/FokusTVpl

Panowie posiadają 50 ha ziemi, a średnia cena za metr kwadratowy waha się w okolicach 10 zł.

Rolnicy. Podlasie
fot. instagram.com/fokustv

Można obliczyć zatem, że całość warta jest nawet kilka milionów złotych.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: superbiz.se.pl

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl