Program „Rolnicy. Podlasie” okazał się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Telewidzowie ze szczerym zainteresowaniem śledzą losy pochodzących z Plutycz rolników i z chęcią towarzyszą im w codziennych pracach w gospodarstwie. Jakiego wyznania są najsłynniejsi rolnicy w Polsce?

Gienek i Andrzej zasłynęli udziałem w programie „Rolnicy. Podlasie”. Mieszkańcy Plutycz urzekli widzów swoją naturalnością i autentycznością. Nic więc dziwnego, że fani chcą wiedzieć coraz więcej na temat życia codziennego bohaterów ich ulubionego reality show.

„Rolnicy. Podlasie”: Jakiego wyznania są Andrzej i Gienek z Plutycz?

Bohaterowie reality show Fokus TV stali się prawdziwymi gwiazdami telewizji. Fani z zapartym tchem śledzą codzienność rolników i z chęcią dowiadują się więcej na temat ich prywatności. Wielu z nich zastanawiało się, jakiego wyznania są Andrzej i Gienek z Plutycz. Ku zdziwieniu części z fanów, okazało się, że uczestnicy programu „Rolnicy. Podlasie” nie są katolikami.

Andrzej i Gieniek z Plutycz z programu „Rolnicy. Podlasie” nie są katolikami

Okazało się, że bohaterowie uwielbianego przez widzów programu Fokus TV zostali wychowani w obrządku prawosławnym. W związku z tym wiele świąt obchodzą inaczej niż większość Polaków. Najlepszym na to przykładem może być Boże Narodzenie, które Andrzej i Gienek z Plutycz świętują dopiero 6 stycznia, czyli dwa tygodnie po katolickiej Wigilii. Wszystko dlatego, że podobnie jak reszta wyznawców prawosławia posługują się kalendarzem juliańskim. 

W sieci można znaleźć filmik, na którym panowie składają symboliczne życzenia bożonarodzeniowe wszystkim swoim fanom oraz mieszkańcom Podlasia, którzy święta Bożego Narodzenia świętują dwukrotnie — w grudniu razem z resztą Polaków oraz dwa tygodnie później 6 stycznia.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Daniel M. znów ma kłopoty. Syn Zenka Martyniuka usłyszał zarzuty
  2. Fani „Rancza” do dziś nie mogą wybaczyć twórcom 3 rzeczy. Największe absurdy, do których doszło na ekranie
  3. Katarzyna Cichopek zdobyła się na szczerość, wyznała, o czym od zawsze marzy. Plotki wkrótce się potwierdzą? 

Źródło: bielsk.eu