Wyszukaj w serwisie
Zdrowie i żywienie Aktywność silversa Pielęgnacja i uroda Lifestyle Silver Quizy
Lelum.pl > Dzieje się > Romantyczna randka w starym stylu. 7 dawnych randkowych zwyczajów, które powinny wrócić do łask
Agnieszka Kruk
Agnieszka Kruk 21.10.2019 14:00

Romantyczna randka w starym stylu. 7 dawnych randkowych zwyczajów, które powinny wrócić do łask

romantyczna randka
fot. filmweb.com

Romantyczna randka w dzisiejszych czasach, znacznie różni się od tej, na którą chodzili nasi rodzice. Czasy się zmieniły, a pewne zwyczaje odeszły do lamusa. Starsze pokolenie często dziwi się, dlaczego my postępujemy w inny sposób. Zarzucają nam, że tak nie da się znaleźć prawdziwej miłości. Może w pewnych kwestiach mają rację? Jakie staroświeckie zwyczaje dotyczące randkowania powinny wrócić do łask?

Romantyczna randka to nie tylko restauracja i świece, bo również cała otoczka. Powszechnie nie trudno zaprosić ładną dziewczynę na randkę, nie potrzeba kwiatów, a nawet obecności zapraszającego. Technologia poszła naprzód, a z nią pewne zwyczaje. Za którymi randkowymi zwyczajami zaczyna się tęsknić?

Romantyczna randka – czy coś takiego jeszcze istnieje?

Różnicę w randkowaniu możemy zauważyć na przykładzie filmów. Czarno-białe produkcje pokazywały, jak ciężko było zaprosić kobietę na randkę. W takich sytuacjach mężczyznom często towarzyszył stres, a zgoda partnerki na wyjście była jak los wygrany na loterii. Późniejsze amerykańskie produkcje pokazały, że zaproszenie na romantyczne wyście nie jest już takie trudne i skomplikowane. Z biegiem czasu możemy jednak zauważyć, że niektóre wieczorowe wyjścia ciężko jest nazwać randką. Niekiedy same (albo sami) nie wiemy, na jakim spotkaniu tak naprawdę jesteśmy. Wszystko przez nowe zwyczaje, które mogą nas wprowadzać w błąd. Jakie staroświeckie zwyczaje powinny wrócić?

Zaproszenie na RANDKĘ

Ile razy miałaś tak, że facet zapraszał cię na wyjście, a Ty nie wiedziałaś, jaki charakter ma mieć to spotkanie? Obecnie coraz rzadziej deklaruje się formę spotkania. Mężczyźni często pytają kobiet, czy wieczorem się ‚ustawią’. Brak w komunikacji może źle wpłynąć na charakter spotkania, bo każda ze stron to wyjście może inaczej zinterpretować. Ten problem jest powszechnie obecny, bo odchodzi się od sformułowania „randka” i dokładnego określenia, czego oczekujemy podczas spotkania. Jeżeli pragniesz wyjść na romantyczną randkę w starym stylu, na wstępie określ, na co zapraszasz.

Forma zaproszenia

Niestety, ale obecnie formy zaproszenia na randkę nie są niczym, co mogłoby wzbudzić zainteresowanie w drugiej osobie. Technologia, która poszła naprzód, spowodowała, że zaproszenia na randki często są kierowane przez SMS. Może to poniekąd wynikać ze strachu przed odrzuceniem propozycji, jednak do odważnych świat należy! Kobiety czekają, aż mężczyzna wykaże się męskością i będzie na tyle odważny, że bezpośrednio zaprosi je na randkę. To też z pewnością korzystnie wpłynie na ich przyszłą relację ;).

Termin spotkania

Zauważyliście, że kiedyś randka była prawdziwym wydarzeniem w życiu? Kobiety na tydzień od zaproszenia zaczynały się martwić o swój strój i wygląd. Owszem, teraz też się martwią, lecz nie mają na to tyle czasu. Kiedyś randka była planowana na długo przed umówionym terminem spotkania. Między zaproszeniem a ostatecznym wyjściem towarzyszył czas, który ekscytował zarówno mężczyznę, jak i kobietę. Im dłużej mieli czekać na wspólnie zaplanowane wyjście, tym więcej emocji wzbudzało spotkanie. Obecnie czas leci inaczej, planowanie na przyszły tydzień z reguły nie ma sensu, gdyż wszystko szybko się zmienia. Co więcej, często jest tak, że jednej ze stron nagle wypada coś w terminie. Bądźmy trwali w swoich postanowieniach i celach, sprawmy, aby wyjście, takie jak romantyczna randka, znów było ważnym wydarzeniem, na które czeka się z niecierpliwością.

Zajdź po nią do domu

Dobra umówiliśmy się, ja czekam już w obcasach, on ma niedługo podjechać. Za jakieś 10 minut powinnam wyjść przed dom — myślisz. Normalne, prawda? Jak się okazuje, kiedyś było to niewyobrażalne.. jak to? Kobieta ma czekać gdzieś na mężczyznę? Dawne zwyczaje mówiły o tym, że mężczyzna, który zaprosił swoją wybrankę na randkę, powinien po nią zajść, zapukać do drzwi i się przedstawić. Rodzice często chcieli wiedzieć, gdzie wybiera się ich córka, a widząc absztyfikanta mogli się nieco uspokoić. Obecnie odeszło się od tego zwyczaju, bo by wywołać do wyjścia, wystarczy napisać SMS-a ‚już jestem, wychodź’ – a szkoda.

Kup kwiaty i bądź uprzejmy

Czeka cię romantyczna randka? Może warto kupić kwiaty lub czekoladki. Obecnie zauważamy, że często pojawia się stwierdzenie kwiaty są przereklamowane’. Nic nie poradzimy na zmieniające się zwyczaje, jednak warto podkreślić, że nie o kwiaty chodzi, a o sam gest. Idąc do znajomych często zabieramy ze sobą butelkę wina lub przekąskę, okazujemy w ten sposób naszą sympatię do drugiego człowieka. Dlaczego więc na randkę, nie zabierać ze sobą kwiatów?

Uprzejmość jest równie ważna, stare zwyczaje mówiły o tym, że mężczyźni bardzo często otwierali przed swoją kobietą drzwi do samochodu.

Odłóż telefon

Stare zwyczaje randkowe nie pozwalały na skupianie swojej uwagi na czymś innym w trakcie spotkania. Nawet jeżeli wyjście na należało do najlepszych, a para nudziła się ze sobą, nie okazywali tego jawnie. Obecnie najczęstszym wyjściem z sytuacji, kiedy jedna ze stron zaczyna się nudzić, jest sięganie po telefon. Nawet jeżeli z niego nie korzystamy, widok smartfona leżącego na stole podczas randki, może rozpraszać drugą osobę. Jako że kiedyś telefony nie były powszechnie dostępne, teraz usiłując powrócić do dawnych zwyczajów, warto byłoby zostawić go w domu.

Zadbaj o wygląd

Dla większości romantyczna randka była ważnym wydarzeniem. Kobiety ubierały się w sukienki na specjalne okazje. Mężczyźni trzymali w schowku perfumy na niecodzienne wyjścia. Obie strony dbały, aby ich wygląd był elegancki i adekwatny do sytuacji. Obecnie możemy zauważyć, że przykłada się o wiele mniejszą wagę do wyglądu. Chociaż zależy nam na tym, aby wyglądać dobrze, to kobiety coraz częściej stawiają na komfort, a mężczyźni odchodzą od eleganckich koszul, czy marynarek.

Podsumowanie

Mimo że między starymi a obecnymi zwyczajami istnieje kolosalna różnica, to nie należy brać wszystkich rad do serca. Nie każdy mężczyzna jest gentlemanem, nie każda kobieta wymaga od faceta kwiatów, czy otwierania jej drzwi. Na podstawie powyższych przykładów, możemy zauważyć jednak, jak w bardzo krótkim czasie, zmieniły się nasze obyczaje. Nie musimy być zwolennikami wszystkich, jednak każdy z pewnością znajdzie racje, chociaż w jednym z nich.

ZOBACZ GALERIĘ:

romantyczna randka

Stare zwyczaje mówiły o dawaniu kobiecie kwiatów na randce.

romantyczna randka

Stare randkowe zwyczaje mówiły o tym, aby bezpośrednio zaprosić kobietę na randkę.

romantyczna randka

Forma zaproszenia i przedstawienie swoich oczekiwań wobec drugiej osoby są bardzo ważne.

romantyczna randka

Obecnie na randkach bardzo często korzysta się z telefonów komórkowych.

romantyczna randka

Dawne zwyczaje mówiły o tym, aby otwierać kobiecie drzwi do samochodu.

ZOBACZ TEŻ:

  1. O jakich kobietach marzą mężczyźni? 10 cech partnerki idealnej
  2. Ile zarabia Kinga Rusin? Zarobki są naprawdę imponujące
  3. Jak psy okazują miłość? 10 oznak, że twój psiak cię kocha