Rosół to jedno z najbardziej typowych dań polskich. Każdy z nas kojarzy go chyba z niedzielnymi obiadami, ze spotkaniami rodzinnymi. Warto znać przepis na te klasyczną zupę. Trzeba pamiętać też, o kilku ważnych zasadach. Przypomnij sobie na przykład, czy gotując go, wrzucasz mięso do gorącej wody? To istotna kwestia. 

Przyrządzanie tej zupy nasze mamy i babcie uważały za coś najbardziej oczywistego na świecie. Wiele z nas może już jednak zmagać się z odpowiedzią na pytanie: jak przyrządzić najlepszy rosół? Podpowiadamy, czego najlepiej użyć i jakich błędów unikać, żeby osiągnąć jak najlepszy i najbardziej intensywny smak. 

Jak przyrządzić najsmaczniejszy rosół?

Aby przyrządzić najsmaczniejszy rosół, warto unikać kilku podstawowych błędów. Czy gotując go, wrzucasz mięso do gorącej wody? Jeśli tak, to popełniasz ogromny błąd. Żeby uzyskać wywar, który jest najbardziej esencjonalny, koniecznie pamiętaj, żeby mięso i kości wkładać do zimnej wody i dopiero wtedy doprowadzać ją do wrzenia. 

Nie ograniczaj się też co do rodzajów mięs, których używasz, żeby ugotować rosół. Wielu znawców zgadza się, że najsmaczniejsza zupa tego rodzaju powstanie, jeśli użyjemy kilku rodzajów mięsa. Dobrzy pomysłem jest też to, żeby zanim zaczniemy ją gotować kości i mięso opiec najpierw w piekarniku. 

Jak uzyskać klarowny rosół?

Aby uzyskać klarowny rosół, powinniśmy gotować go na wolnym ogniu, stopniowo dolewając do niego zimnej wody. Jeśli to jednak nas zawiedzie, można uciec się do innego sposobu i sklarować go za pomocą surowego białka. Żeby to zrobić, należy wystudzić, a potem znowu doprowadzić do wrzenia rosół, po czym wlać do niego roztrzepane białko. Potem wystarczy go odcedzić i gotowe!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

rosół
canva.com

W taki sposób przyrządzisz najsmaczniejszy wywar.

rosół
canva.com

Unikaj tych błędów. 

rosół
canva.com

Warto pamiętać o tych rzeczach. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nowotwory, które zabijają najwięcej Polek. Co roku z ich powodu umierają tysiące kobiet
  2. Mężczyzna wsiadł do taksówki i powiedział jedynie: ,,Szybko na Pragę, moja dziewczyna umarła”
  3. Kobieta usłyszała pisk psa z łazienki. Gdy weszła do środka, zobaczyła męża
  4. Krzysztof Ibisz pogratulował byłej żonie. ,,Pani Gadżet ma powód do świętowania
  5. Mężczyźni spod 3 znaków zodiaku to wspaniali mężowie. Bajeczne życie to z nimi pewnik

źródła: beszamel.se.pl

Poprzedni artykułUrodziła dziecko partnerowi, ale formalnie tatą został ktoś zupełnie inny. „Ojciec jest, a ojca nie ma”
Następny artykułMeghan Markle i książę Harry stracą tytuły. Muszą oddać Brytyjczykom pieniądze
Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego