Roxette to uwielbiany na całym świecie szwedzki duet muzyczny, który w latach 90. był na wszystkich listach przebojów. Niestety, dzisiaj świat obiegła smutna wiadomość o śmierci jego wokalistki. Kobieta po wielu latach przegrała walkę z chorobą, guzem mózgu, z którym zmagała się od siedemnastu lat. 

Wczorajszego ranka Marie Fredriksson została znaleziona martwa w swoim domu w wieku 61 lat. Kobieta przegrała walkę z guzem mózgu, który został u niej wykryty w 2002 roku. Jej śmierć jest końcem aktywności zespołu Roxette, który współtworzyła wraz z gitarzystą Perem Gessle. 

Nie żyje Marie Fredriksson. Wokalistka Roxette

Szwedzki duet grający muzykę popową i rockową najbardziej popularny był w latach 90., jednak jego działalność wciąż trwała, chociaż z kilkuletnimi przerwami. Wznawiali działalność dwukrotnie, w 1999 z potem 2002 roku. Ostatnią płytę wydali jeszcze w 2016. 

O zmarłej koleżance wypowiedział się kolega z zespołu — Czas płynie tak szybko. Jeszcze niedawno siedziałem z Marie w moim małym mieszkaniu w Halmstad, dzieląc się marzeniami, jakie fantastyczne plany mamy do spełnienia — powiedział o nieżyjącej wokalistce Marie Fredriksson gitarzysta.

W sprawie jej śmierci oficjalnie stanowisko wydał również zarząd firmy, zajmującej się zapewnianiem wsparcia dla zespołu — Z wielkim smutkiem musimy ogłosić, że odeszła jedna z naszych największych i najbardziej ukochanych artystek. Marie Fredriksson zmarła 9 grudnia w swoim domu.

Kim była Marie Fredriksson?

Marie Friedriksson była szwedzką wokolastą popowo-rockową. Wraz z gitarzystą Perem Gessle współtworzyła zespół Roxette, znany na całym świecie. Wczoraj kobieta została znaleziona martwo w swoim domu, po tym, jak przegrała wieloletnią walkę z chorobą

ZOBACZ ZDJĘCIA:

roxette
Roxette, youtube.com

Znani są od lat 90.

roxette
Roxette, youtube.com

Pomimo choroby, Marie wciąż miała prężnie rozwijająca się karierę muzyczną.

roxette
Cosmo Music, youtube.com

Kobieta występowała również solo.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nowa metoda leczenia nowotworów dostępna już w Polsce. Pierwsi pacjenci rozpoczęli terapię
  2. Masz własne mieszkanie? Możesz stracić pieniądze, już wiadomo, że urzędnicy nie zdążą
  3. Policjanci znaleźli w jego domu dziwnie wyglądającą lalkę. Kiedy ją powąchali, zamarli
  4. Royal Baby w drodze. „Książę i Księżna z ogromną przyjemnością ogłaszają…”
  5. Dostała kopertę od nieznajomego w pociągu. Było na niej napisane „Otwórz za 10 sekund”
  6. Media dotarły do informacji o stanie zdrowia Kaczyńskiego. Konieczna jest kolejna operacja
Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego