Wbijanie się w plecy, ściskanie wokół klatki piersiowej i słabe podparcie: to wszystko wskazuje, że rozmiar biustonosza może być źle dopasowany. Przedstawiamy trzy oznaki, że jest on zdecydowanie za ciasny.

Luźny stanik może nie zapewniać wsparcia, a zbyt ciasny biustonosz ogranicza ruchy i powoduje prawdziwy ból – krępujące paski i fiszbiny mogą powodować ucisk i ból w ramionach, i górnej części ciała.

Jeśli Twój stanik sprawia Ci dyskomfort, prawdopodobnie źle dobrałaś jego rozmiar. Jak można oszacować, czy Twój stanik jest za ciasny? Oto kilka sposobów na sprawdzenie, jak lepiej dopasować swój biustonosz na podstawie kilku błędów, które często popełniamy w jego doborze.

Skąd wiesz, że stanik jest za ciasny?

Wierz lub nie, ale noszenie zbyt ciasnego stanika może negatywnie wpłynąć na Twoje ciało na wiele sposobów.

1. Twoja skóra jest podrażniona lub otarta.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Obcisły biustonosz może powodować wiele problemów skórnych, w tym zapalenie mieszków włosowych, skóry, wysypkę cieplną i pokrzywkę.

Wysypka cieplna pojawia się, gdy kanały potowe są zablokowane, a pokrzywka może rozwinąć się pod wpływem fizycznego nacisku na skórę.

2. Piersi wychodzą po za miseczki.

Czasami wydaje się, że biustonosz dobrze pasuje do garderoby, ale w miarę poruszania się w ciągu dnia piersi zaczynają wysuwać się z miseczek z przodu lub po bokach. Zbyt małe miseczki mogą być bolesne w noszeniu, zwłaszcza jeśli mają fiszbiny. 

Prawidłowo dopasowane fiszbiny powinny dokładnie odzwierciedlać kształt piersi i płasko przylegać do klatki piersiowej.

3. Boli cię górna część ciała.

Najczęstszym problemem z dopasowaniem biustonosza jest zbyt mała miseczka i zbyt luźny pasek. W rezultacie stanik nie zapewnia odpowiedniego wsparcia, jest niewygodny i prowadzi do problemów, takich jak ból ramion i pleców.

Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Posiada szeroką wiedzę, teoretyczną i praktyczną wiedzę w dziedzinie pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Od lat pasjonuje się modą oraz pracuje w branży z nią związanej.