Cezary Żak zamieścił wzruszający post na swoim profilu na Facebooku. Aktor pożegnał w nim swojego dobrego kolegę i jednocześnie wybitnego polskiego artystę — zmarłego dziś Franciszka Pieczkę. Panowie mieli okazję spotkać się podczas pracy na planie kultowego serialu TVP „Ranczo”.

Aktor, który w uwielbianym przez widzów serialu o mieszkańcach gminy Wilkowyje wcielał się w podwójną rolę wójta i proboszcza postanowił w niezwykle poruszający sposób pożegnać zmarłego dziś kolegę z planu. Zamieszczony wpis naprawdę wzrusza.

Cezary Żak pożegnał Franciszka Pieczkę

Cezary Żak zamieścił na swoim profilu na Facebooku poruszający wpis. Gwiazdor chciał w ten sposób pożegnać jednego z najwybitniejszych polskich aktorów, a także swojego serdecznego kolegę, z którym miał przyjemność współpracować na planie niezwykle popularnego serialu TVP „Ranczo„. Franciszek Pieczka zmarł dziś  w wieku 94 lat.

Gwiazdor podziękował artyście za możliwość wspólnej pracy, a także zaszczyt przyjaźnienia się z tak wybitnym człowiekiem. Co więcej, w swoim krótkim, lecz chwytającym za serce poście nawiązał do żony Franciszka Pieczki. Henryka zmarła w 2004 roku. Cezary Żak twierdzi, że jego przyjaciel nareszcie będzie miał możliwość spotkać się ze swoją ukochaną.

-SERCE MI PĘKŁO. FRANKU. TO BYŁ ZASZCZYT I PRZYWILEJ PRZYJAŹNIĆ SIĘ Z TOBĄ I PRACOWAĆ. ODPOCZYWAJ TERAZ JUŻ RAZEM ZE SWOJĄ UKOCHANĄ ŻONĄ. REPREZENTOWAŁEŚ WIELKĄ KULTURĘ I PROFESJONALIZM W NASZYM ZAWODZIE — napisał Cezary Żak na swoim profilu na Facebooku.

Zobacz post aktora:

Nie żyje Franciszek Pieczka

Informację o śmierci wybitnego polskiego artysty przekazała dziś rozgłośnia RDC. Aktor znany z takich produkcji, jak „Potop”, „Czterej pancerni i pies”, „Ranczo” oraz „Quo Vadis” odszedł w wieku 94 lat.

Wiadomo, że ostatnie lata swojego życia Franciszek Pieczka spędził wraz ze swoim ukochanym synem Piotrem oraz jego rodziną, która przygarnęła go do swojego domu. Gwiazdor mieszkał wraz z nimi w warszawskiej dzielnicy Wawer.

Na swoim koncie miał nie tylko kultowe role filmowe i teatralne, ale również mnóstwo odznaczeń i nagród branżowych. Został uhonorowany między innymi Medalem 10-lecia Polski Ludowej, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski czy Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Prywatnie przez 50 lat związany był z żoną Henryką, która zmarła w 2004 roku. Od tej pory aktor znacząco podupadł na samopoczuciu. Całe szczęście mógł liczyć na pomoc i wsparcie najbliższych — w tym swojego syna i jego małżonki.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Franciszek Pieczka szczerze o tym, jak teraz żyje. Na co dzień może liczyć na pomoc synowej
  2. Ekipa Katarzyny Dowbor przeszła samą siebie. Prowadząca „Nasz nowy dom” przekazała rodzinie wspaniałe wieści
  3. Nie będzie Sylwestra TVN 2022/2023 w Warszawie. Ujawniono powód zaskakującej decyzji

 

 

Optymistka z mnóstwem pomysłów i masą pozytywnej energii. Z wykształcenia absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Z zaciekawieniem śledzę wszystkie wydarzenia na świecie i w mediach społecznościowych. Interesuję się psychologią, radiem, muzyką i zdrowym odżywianiem.