Rozpoczęcie roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. Jak się okazuje, nie wszystkie placówki edukacyjne w naszym kraju wystartują 1 września. W dwóch szkołach powrót po wakacjach został przesunięty ze względu na panującą pandemię.

Szkoły podstawowe w Sławnie (woj. zachodniopomorskie) zdecydowały, że rozpoczęcie roku szkolnego zostanie przesunięte na 7 września. Jak podaje radiozet.pl dyrektorzy już podjęli ostateczną decyzję. Powodem jest szczególna sytuacja epidemiczna, znamy szczegóły tego postanowienia. Zarządzający tymi podstawówkami zareagowali naprawdę szybko na bieżącą sytuację w mieście.

Rozpoczęcie roku szkolnego przesunięte

Jak podaje radiozet.pl dyrektorzy wspólnie podjęli decyzję, że uczniowie wrócą do ławek, ale 6 dni później niż planowano, czyli  dopiero 7 września. Między 2 a 4 września uczniowie będą mieli dni wolne od zajęć lekcyjnych. 1 września nie będzie oficjalnej uroczystości rozpoczęcia roku, tylko odbędą się zorganizowane spotkania w mniejszych grupach, w ustalonych wcześniej godzinach.

Jako główny powód tej decyzji podano zagrożenie epidemiczne związane z powrotem dużych ilości osób z wakacji oraz pracą sezonową mieszkańców w miejscowościach nadmorskich. Taka kumulacja tych dwóch sytuacji może spowodować realne zagrożenie wzrostu zakażeń koronawirusem.

  1. Osierocił dwie córeczki. Tragiczna wiadomość, nie żyje uwielbiany gwiazdor
  2. Wszyscy mówili, że jest za młoda na chorobę. Dwa lata czekała na pomoc

Rozwiązanie sytuacji

Zarządzone wolne zostanie wykorzystane z puli 8 dni, które mają do rozdysponowania dyrektorzy placówek zgodnie z rozporządzeniem o organizacji roku szkolnego. Jest to wygodny sposób na ominięcie pewnej biurokratycznej sprawy.

Takie rozwiązanie pozwala na to, że zarządzający podstawówkami nie muszą powiadamiać o swojej decyzji ani kuratorium, ani sanepidu, nawet jeśli głównym powodem jest zagrożenie epidemiczne.

— Dyrektorzy znaleźli takie wyjście. Ich decyzja. Nie złamali prawa — cytuje zachodniopomorskiego wicekuratora oświaty Bogusława Ogorzałka portal radiozet.pl.

Myślicie, że ich decyzja była słuszna?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

rozpoczęcie roku szkolnego
fot. pixabay.com/ebpilgrim

Dzieci zaczną zajęcia dopiero 7 września.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Media podały przykrą wiadomość o Tomaszu Lisie. Dziennikarz jest zdruzgotany
  2. Pracownik sieci Carrefour zmarł w sklepie. Jego ciało przykryto, żeby klienci mogli robić zakupy
  3. Ministerstwo zdrowia wydało pilny apel do Polaków. Wszyscy muszą się natychmiast dostosować
  4. Wsadziła 14-miesięczną córeczkę do piekarnika. Powód jest okropny, nieludzkie zachowanie matki
  5. Tata niósł trumnę 6-letniej córeczki. Nagle nad trumną zaczęły dziać się dziwne rzeczy, nikt nie mógł uwierzyć
  6. Używasz wody z kranu, robiąc ogórki kiszone? 1 okropny błąd i będą do niczego

Źródło: radiozet.pl

 

Poprzedni artykułZ ostatniej chwili: Znów zmykają granice. Nasi sąsiedzi wprowadzają zakaz wjazdu dla obcokrajowców
Następny artykułJustyna Żyła przeszła samą siebie. Pokazała zdjęcie zza kulis sesji dla „Playboya”
Natalia Andrejuk - redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Doprowadziła ją tutaj chęć rozwoju i ciągłej nauki. Interesuje się literaturą, polityką oraz twórczością Taco Hemingwaya. W wolnym czasie- wielka fanka gier komputerowych, szczególne tych online.