Lelum.pl > Nowości > Zbliżamy się do niebezpiecznej daty. W jednym miesiącu najczęściej dochodzi do rozstań w związku
Karina Sulich
Karina Sulich 06.07.2020 17:07

Zbliżamy się do niebezpiecznej daty. W jednym miesiącu najczęściej dochodzi do rozstań w związku

partner
fot. pexels.com/Vera Arsic
Rozstanie może wyniknąć z wielu kwestii, jednak jak się okazuje, to w jednym miesiącu w roku dochodzi do rozpadu największej ilości związków. Przypadek? Nic podobnego. Badacze z Uniwersytetu Waszyngtońskiego po przeanalizowaniu danych na temat pozwów rozwodowych, doszli do zaskakujących wniosków. Na tę datę należy wyjątkowo uważać.
Niedopasowanie, inne cele życiowe, częste kłótnie lub zwyczajne wypalenie. Choć związek może skończyć z wielu przyczyn, a rozstanie nastąpić zupełnie nieoczekiwanie, okazuje się, że najczęściej to w tym jednym miesiącu nadchodzi definitywny koniec wielu relacji. Dlaczego tak się dzieje? Badacze nie mają wątpliwości.
Rozstanie: kiedy pary decydują się na zakończenie związku?
Na zakończenie związku pary decydują się w marcu, a przynajmniej tak wynika z danych na temat pozwów rozwodowych, które przeanalizowali badacze z Uniwersytetu Waszyngtońskiego. Jak się okazuje, nie dzieje się to bez przyczyny.
– W marcu ludzie w związkach dochodzą wreszcie do wniosku, że do siebie nie pasują. Dzieje się to tuż po świętach, w których czasie często nie spełniamy wzajemnych oczekiwań. Początek roku sprzyja ważnym decyzjom – mówiła Julie Brines z Uniwersytetu Waszyngtońskiego. Zaskakujący jest również drugi miesiąc, który sprzyja rozstaniom.

Czemu para decyduje się na rozstanie?

Para decyduje się na rozstanie z wielu powodów, jednak jak dowodzą badacze, jednym z nich mogą być nieudane wakacje. Jak się okazuje, to właśnie sierpień jest kolejnym miesiącem, w którym dochodzi do największej ilości rozpadów związków.
Z kolei w sierpniu powoli kończą się wakacje, które także mogą nas bardzo rozczarować – oceniła ekspertka.
ZOBACZ ZDJĘCIA:
rozstanie
Fot. pexels.com/
Vera Arsic

Rozstanie może nastąpić z wielu przyczyn, jednak naukowcy dowiedli, że związki rozpadają się najczęściej w marcu oraz sierpniu.

rozstanie
Fot. canva.com

Jak się okazuje, oba miesiące powiązane są z rozczarowaniami w związku.

ZOBACZ TEŻ:

źródło: papilot.pl