Rozstanie w zgodzie jest możliwe? Wielu uważa, że lepiej jest unikać kontaktu z kimś, z kim byliśmy kiedyś w związku. Czy tak często powtarzane i znane nam doskonale słowa zostańmy przyjaciółmi, w rzeczywistości nic dla nie oznaczają? Czy można przyjaźnić się z ekspartnerem? Jak uważacie? Wielu nie chce, by ich druga połówka utrzymywała kontakty z byłym partnerem.

Wielu zadaje sobie pytanie, czy rozstanie się w zupełnej zgodzie, jest w ogóle możliwe. Zazwyczaj takim sytuacjom towarzyszą ogromne emocje, nierzadko negatywne. Przyjaźń z byłym partnerem jest według was możliwa?

Rozstanie w zgodzie. Możliwe czy nie?

Większość z nas zapewne ma za sobą jakieś rozstanie z ukochaną niegdyś osobą. Na pewno pamiętamy, jakie uczucia i emocje nam wtedy towarzyszyły — niepewność, gniew, frustracja, smutek, żal. Jakiekolwiek one nie były, z pewnością nie należały do najlepszych. Czy po takich przejściach można się jeszcze przyjaźnić i udawać, że nigdy nic między nami nie było?

Przecież tyle nas kiedyś łączyło wspólnych rzeczy, tylko na pewne sprawy mieliśmy nieco odmienne poglądy. Może ktoś, kto nie sprawdził się w związku, okaże się świetnym przyjacielem? Dlaczego nie warto spróbować, nic nie mamy przecież już do stracenia.

Wady i zalety przyjaźni z byłym partnerem

Portal edarling.pl w jednym ze swoich artykułów przytacza bardzo dobre wady oraz zalety sytuacji, w której przyjaźnimy się ze swoim ekspartnerem.

Wady:

  • Ten, kto został porzucony, może sobie robić nadzieję na powrót do bycia razem.
  • Ten z was, który wyszedł ze złamanym sercem, będzie miał cięższe warunki do pogodzenia się z całą tą sytuacją.
  • Pomimo że już nie jesteście razem, nadal wydajecie się sobie atrakcyjni fizycznie. Żebyście tylko nie wylądowali w łóżku!

Zalety:

  • Znacie się bardzo dobrze i możecie swobodnie rozmawiać na wiele tematów, nie ma między wami żadnego tabu.
  • Jeśli łączy Was wspólne dziecko/dzieci, utrzymanie przyjacielskich stosunków bardzo pomoże Wam w dzieleniu opieki nad dzieckiem.
  • Zanim zostaliście parą, lubiliście się. Spędzaliście razem czas, sprawiało wam to przyjemność. Może warto to kontynuować, jednak już jako dwójka przyjaciół?

Co o tym myślcie? Można przyjaźnić się z byłym partnerem?

Źródło: edarling.pl

Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl