Rozwód staje się coraz częstszym zjawiskiem we współczesnym społeczeństwie. W związku z tym musimy nauczyć się, jak rozpoznawać sygnały, które podpowiedzą nam, że w naszym związku nie dzieje się najlepiej. Psychologowie wyjaśniają jak poznać, że nasz związek jest nie do ocalenia. Widzisz to w swoim związku?

John Gottman autor poradników psychologicznych skompletował listę 4 oznak tego, że rozwód jest w twoim związku nieunikniony. Jeśli zauważasz je wszystkie, to pewny znak, że nie masz już czego ratować. To wcale nie wielkie konflikty, a codzienne zachowania partnerów.

Czy rozwód jest nieunikniony?

Najprawdopodobniej tak, jeśli zauważasz u siebie albo partnera te 4 zachowania.

1.Pogarda

Niezależnie od tego, czy to drobne, czy poważniejsze rzeczy, jeśli zauważasz, że każdy wybór twojego partnera sprawia, że masz ochotę przewrócić oczami, to bardzo niepokojący sygnał. Najlepiej jak najszybciej odnieść się do tych myśli. 

2.Krytyka

Wszystko, co robi twój partner, wydaje ci się nieodpowiednie, zawsze znajdziesz powód, żeby mu to wytknąć? A może to ty padasz ofiarą ciągłych kąśliwych uwag z jego strony? To znak, który jest niezwykle niepokojący. Takie zachowanie prowadzi prosto do rozstania.

rozwód
pexels.com

Nie umiecie się już dogadać?

3.Postawa obronna

Jeśli twój partner odmawia wzięcia odpowiedzialności za swoje czyny i za każdym razem czuje potrzebę, żeby obwinić cię za każde wasze niepowodzenie, nawet najdrobniejsze, wasz związek  jest na prostej drodze do tego, żeby stać się bardzo nieudanym.

4.Obojętność

Nie ma rzeczy bardziej zabójczej dla relacji romantycznej niż brak zainteresowania ze strony partnerów

Jak stworzyć trwały związek?

Aby zbudować trwały związek, najważniejsze jest zrozumienie jednej rzeczy: większość małżeńskich konfliktów nie może być rozwiązana. Dojrzali ludzie w zdrowej relacji będą, potrafili zaakceptować to i znaleźć ujście dla frustracji, a nad sporami przejść do porządku dziennego.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

rozwod
pexels.com

Czy wasze małżeństwo da się jeszcze uratować?

rozwód
Kaboompics .com on Pexels

Te cztery sygnały oznaczają zbliżający się rozwód.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Biedronka oferuje produkt, który może pomóc wielu Polakom. Niestety tylko przez kilka dni
  2. 6-letnia córka po powrocie z religii wręczyła mamie liścik od zakonnicy. Kobieta od razu pojechała do szkoły
  3. 13-letnia dziewczynka została skrzywdzona przez mężczyznę. Po powrocie ze szpitala czekał na nią list
  4. Gwiazda TVN zrezygnowała z opieki nad córeczką? „Możecie mnie osądzać”
  5. Dziecko przyszło na świat bez nosa, oczu i większości czaszki. Niestety, po porodzie wydarzyła się najgorsza rzecz
  6. Suczka Polki urodziła niesamowitego szczeniaka. Teraz mówią o nim media na całym świecie, jest jedyny w swoim rodzaju

źródła: kobieta.gazeta.pl

Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego