Rutger Hauer nie żyje. Smutną informację o śmierci wybitnego aktora przekazała agencja prasowa ANP. Aktor znany m.in. jako Roy Batty z filmu Łowcy androidów zmarł 19 lipca po walce z ciężką chorobą. 

19 lipca zmarł Rutger Hauer, wybitny holenderski aktor, który miał na swoim koncie ponad 150 ról filmowych. O śmierci aktora poinformowała rodzina dopiero w środę 24 lipca. 

Rutger Hauer nie żyje

Rutger Hauer był znanym holenderskim aktorem, a w jego aktorskim dorobku znajdziemy ponad 150 ról filmowych, teatralnych, telewizyjnych, a także wiele nagród m.in Złotego Globa. Szerszej publiczności znany głównie z roli w filmie Łowcy androidów z 1982 roku. Aktor zmarł w wieku 75 lat, a o jego śmierci poinformowała holenderska agencja prasowa ANP. Rutger Hauer zmarł po krótkiej walce z chorobą, jednak rodzina nie zdradziła konkretnych powodów jego śmierci, a opinię publiczną poinformowała o odejściu aktorka dopiero po pogrzebie, który odbył się 24 lipca. Na uroczystości była tylko najbliższa rodzina i przyjaciele. 

Kim był Rutger Hauer?

Rutger Hauer urodził się 23 stycznia 1944 roku w Holandii, w małej miejscowości położonej nieopodal Amsterdamu. Duch artystyczny towarzyszył mu już od samego początku, a to za sprawą rodziców, którzy również byli aktorami. Nie od samego początku aktorstwo grało pierwsze skrzypce w jego życiu. W wieku zaledwie 15 lat uciekł z domu, ponieważ wbrew woli rodziców chciał zostać, marynarzem, co nie mogło się spełnić, ze względy na jego wadę wzroku. Aktor był daltonistą. Swoją karierę aktorską rozpoczął dopiero jako 24-latek w 1969 roku nawiązując współpracę ze znanym holenderskim reżyserem Paulem Verhovnem.

Aktor największą popularność zdobył dzięki kultowej już dziś roli w filmie Łowcy androidów, gdzie grał u boku samego Harrisona Forda. Mimo tego, że miła na koncie także wiele innych ról, przyznawał, że rola w Łowcach androidów była najważniejsza w jego karierze i ugruntowała jego pozycję w branży filmowej na dobre. Rutger Hauer zagrał w sumie w ponad 150 filmach, a ostatnie produkcje, w jakich wystąpił to m.in.: Sin City-Miasto Grzechu, Batman Początek, Samson, czy serial Czysta krew. Jest laureatem Złotego Globa, za rolę w serialu Ucieczka z Sobiboru. Był jedną z największych gwiazd filmowych w Holandii. Do tej pory nie jest znana choroba, z jaką się zmagał tuż przed śmiercią. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

 

Rutger hauer
wikipedia.org

Rutger Hauer w młodości.

Rutger hauer
wikipedia.org

Aktor zmarł po walce z chorobą 19 lipca w Holandii.

Rutger Hauer
facebook.com/rhstarfish/

Miał 75 lat, jego pogrzeb odbył się 24 lipca. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jak się ubrać do Energylandii? Postaw na wygodne i casualowe zestawy
  2. Kot utknął w drzwiach garażowych. Wszyscy byli pewni, że nic z niego nie zostało
  3. W Szpitalu „Matki Polki” w Łodzi na świat przyszło 8 bliźniaków! Poznajmy Mieszka, Gniewka i…
  4. Które buty na platformie są najmodniejsze i jak w nich chodzić? Top 6 modeli
  5. Taco Hemingway znów rapuje o Idze Lis! Jego najnowsza płyta jest pełna smaczków, rodzice będą zadowoleni?

źródło: chillizet.pl