Ryszard Kotys zmarł 28 stycznia. Jak donosi Fakt, uwielbiany przez wszystkich aktor został już pochowany na cmentarzu w Lusowie w Wielkopolsce. Okazuje się, że pogrzeb był nieco inny, ponieważ nie było mszy, a na uroczystości pojawiło się zaledwie kilka osób.

Tabloid donosi, że pochówek Ryszarda Kotysa był świeki. W związku z tym nie było również księdza.

Ryszard Kotys – pogrzeb

Ryszard Kotys, dobrze znany jako serialowy Paździoch ze Świata według Kiepskich spoczął na cmentarzu w Lusowie. Uroczystość była świecka, dlatego obyło się bez mszy oraz księdza. W ceremonii wzięli udział tylko najbliżsi. 

Jak ustalił Fakt, pogrzeb był bardzo cichy i skromny. Pojawiły się jednak plany uczczenia aktora, którego kochało wiele milionów Polaków. 

– Myślę, że to jeszcze jest za szybko, ale jesteśmy otwarci na takie propozycje, bo mamy już parki, które noszą imię naszych mieszkańców, więc nic nie stoi na przeszkodzie – powiedziała tabloidowi Agnieszka Rzeźnik inspektor ds. komunikacji społecznej w Urzędzie Gminy Tarnowo Podgórne.

Ryszard Kotys od kilku lat ciężko chorował, a jego działalność w mediach była bardzo ograniczona. Przestał też pracować. Kilka dni przed śmiercią trafił do szpitala. Możliwe, że powodem hospitalizacji było zakażenie koronawirusem. Gdy znalazł się w placówce, bliscy wiedzieli, że jego stan jest poważny.

Ryszard Kotys – Polacy go kochali

– Jak dotarła do nas wiadomość, że Rysiek jest w szpitalu na koronawirusa, to liczyliśmy się z tym po trochu – tak niedługo po śmierci Kotysa w rozmowie z serwisem WP Gwiazdy mówiła Renata Pałys. Zmarł 28 stycznia 2021 r.

Ryszard Kotys został pochowany w Lusowie, małej miejscowości w Wielkopolsce. Dlaczego? Aktor od lat mieszkał pod Poznaniem. Fakt dotarł do miejscowego księdza, stąd informacja o tym, że pogrzeb był ceremonią świecką. 

– U mnie nie było żadnej mszy. Skoro ktoś jest niewierzący, to nie ma mszy. To nie był pogrzeb katolicki – stwierdził ks. Madejczyk.

Z powodu pandemii na pogrzebie pojawiła się tylko najbliższa rodzina zmarłego aktora.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum: 

 

Redaktor prowadząca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa na warszawskim Uniwersytecie SWPS. Z mediami związana od ponad 7 lat. Karierę zaczynała w portalu o tematyce kobiecej, później związała się z wydawnictwem Edipresse, do którego należy m.in. Party.pl. Ostatnie lata związana z Wirtualną Polską, gdzie pisała teksty o tematyce show-biznesowej, a także reportaże społeczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: patrycjaceglinska@gmail.com