Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Ryszard Kotys tuż przed śmiercią trafił do szpitala. Serialowa żona zdradziła kulisy, ogromna tragedia
Natalia Andrejuk
Natalia Andrejuk 28.01.2021 16:29

Ryszard Kotys tuż przed śmiercią trafił do szpitala. Serialowa żona zdradziła kulisy, ogromna tragedia

Ryszard Kotys
fot. TOMASZ ZUKOWSKI/East News

W czwartek 28 stycznia w wieku 88 lat zmarł Ryszard Kotys, znany głównie z roli Mariana Paździocha w serialu Świat według Kiepskich. Tuż przed śmiercią aktor trafił do szpitala. Jego serialowa żona, w którą wcieliła się Renata Pałys, zdradziła kulisy. Prywatnie byli bardzo dobrymi przyjaciółmi.

W ostatnich latach media bardzo dużo pisały o stanie zdrowia aktora. Ryszard Kotys dwa lata temu zmagał się z zapaleniem płuc, co Renata Pałys również skomentowała. W ostatnim tygodniu artysta trafił do szpitala, gdzie zmarł w nocy, 28 stycznia.

Ryszard Kotys tuż przed śmiercią trafił do szpitala

Renata Pałys pytana przez Wirtualną Polskę o stan zdrowia Ryszarda Kotysa wspominała, że jego stan był stabilny, nie ulegał pogorszeniu i nie wpływał na pracę w serialu.

To było przejściowe, w zasadzie dla Ryśka nic nie znaczące, bo miał silny organizm. Była taka jedna sesja, kiedy graliśmy bez niego, a potem on jeszcze wrócił – powiedziała.

W styczniu 2020 roku aktorzy na planie widzieli się po raz ostatni. W tym tygodniu do Pałys dotarła wiadomość, że Ryszard Kotys trafił do szpitala.

Aktorka w wywiadzie dla WP przyznała, że nikt nie przygotowywał się na najgorsze. Jednak dodała, że każdy po trochu się z tym liczył.

Jak dotarła do nas wiadomość, że Rysiek jest w szpitalu na koronawirusa, to liczyliśmy się z tym po trochu – wyznała, mając na myśli najgorsze.

Portal dopytywał ją również, co stanie się teraz z kultowym polskim sitcomem, jakim bez wątpienia jest Świat według Kiepskich. Jednak aktorka nie umiała powiedzieć nic konkretnego.

Niestety, ja mówię, że wymieramy. Nie ma z nami Zośki Czerwińskiej, nie ma Darka… Dziś właśnie wracam na plan serialu, nie mnie o tym decydować, jak to będzie realizowane. Życie jest okrutne, ale show must go on – powiedziała na koniec.

Renata Pałys wspomina Ryszarda Kotysa

W tej samej rozmowie aktorka wspominała zmarłego. Wyznała, że między zdjęciami spędzali ze sobą cały wolny czas. Pałys uwielbiała siedzieć i rozmawiać ze swoim serialowym mężem, chociaż w fabule serialu często dochodziło pomiędzy nimi do ostrych sprzeczek.

Zawsze się śmialiśmy, że jesteśmy wirtualnym małżeństwem dłużej niż niejedna para w realu – wspominała. Dodawała również, że Ryszard Kotys był niezwykle inteligentny i miał rozległą wiedzę.

Rysiek był demonem intelektu. To może dziś niemodne określenie, ale miał tak rozległą wiedzę, że to się nie mieści w głowie. Można było z nim rozmawiać na każdy temat – zdradziła.

W ostatnich latach życia aktor zrezygnował z występów w teatrze, jednak nadal nagrywał nowe odcinki na planie Świata według Kiepskich. Zmarł 28 stycznia w wieku 88 lat. Już od dłuższego czasu uskarżał się na zły stan zdrowia.

Zobacz zdjęcie:

Ryszard Kotys

Nie żyje Ryszard Kotys.