Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Renata Pałys opowiedziała, co działo się przed śmiercią Ryszarda Kotysa
Karol Osiński
Karol Osiński 29.01.2021 17:35

Renata Pałys opowiedziała, co działo się przed śmiercią Ryszarda Kotysa

Świat według Kiepskich
fot. kadr z serialu Świat według Kiepskich.

Wczoraj polskie media obiegła druzgocąca wiadomość, że Ryszard Kotys, znany m.in. z roli Mariana Paździocha z serialu Świat według Kiepskich nie żyje. Jego serialowa małżonka Renata Pałys w rozmowie z Wirtualną Polską zdradziła, co się działo przed śmiercią aktora. Okazało się, że trafił do szpitala zakażony koronawirusem.

Ryszard Kotys i Renata Pałys stanowili serialowe małżeństwo od samego początku istnienia Świata według Kiepskich. Można tym samym zaliczyć ich do najwytrwalszych i najbardziej znanych małżeństw na polskich ekranach.

Stan zdrowotny Ryszarda Kotysa

W świetle tragicznego zdarzenia, jakim była śmierć Ryszarda Kotysa dziennikarze Wirtualnej Polski postanowili zaprosić do rozmowy Renatę Pałys, aktorkę znaną z roli Paździochowej z serialu Świat według Kiepskich. Głównym tematem rozmowy była postać zmarłego wczoraj aktora, a także przyczyna jego śmierci.

Aktorka została zapytana o stan zdrowotny serialowego Mariana Paździocha. W ostatnim czasie media rozpisywały się o zdecydowanym pogorszeniu zdrowia aktora, jednak stacja Polsat zdementowała te plotki. Renata Pałys wyznała, że jego stan był stabilny, a przy tym miał silny organizm. W odniesieniu do przebytego przez Ryszarda Kotysa w 2017 roku zapalenia płuc powiedziała:

To było przejściowe, w zasadzie dla Ryśka nic nie znaczące, bo miał silny organizm. Była taka jedna sesja, kiedy graliśmy bez niego, a potem on jeszcze wrócił – mówiła Renata Pałys.

Jednak jakiś czas temu w jednym z wywiadów aktor przyznał, że jest przerażony swoim stanem zdrowia. Twierdził, że gubił się w pomieszczeniach, które dobrze znał, a przychodząc do czyjegoś domu, potem nie mógł trafić w drzwi. Więcej o tym przeczytacie >tutaj<.

Ryszard Kotys miał koronawirusa

W wyniku ostatnich fatalnych wydarzeń, które dotknęły obsadę oraz fanów Świata według Kiepskich wielu ludzi zastanawia się, co dalej z ich ulubionym serialem? Aktorzy po raz ostatni na planie pojawili się w styczniu ubiegłego roku.

Renata Pałys przyznała, że w momencie, w którym dowiedziała się, że Ryszard Kotys trafił do szpitala, brano pod uwagę każdy scenariusz, jednak nikt nie był przygotowany na najgorsze. Jednocześnie zdradziła, że aktor był zakażony koronawirusem.

Jak dotarła do nas wiadomość, że Rysiek jest w szpitalu na koronawirusa, to liczyliśmy się z tym po trochu […] Niestety, ja mówię, że wymieramy. Nie ma z nami Zośki Czerwińskiej, nie ma Darka… Dziś właśnie wracam na plan serialu, nie mnie o tym decydować, jak to będzie realizowane. Życie jest okrutne, ale show must go on – mówiła aktorka w rozmowie z Wirtualną Polską.

Przypomnijmy, że w październiku ubiegłego roku pożegnaliśmy innego z głównych aktorów serialu, czyli Dariusza Gnatowskiego. W serialu odgrywał rolę Arnolda Boczka, sąsiada Ferdynanda Kiepskiego i Mariana Paździocha. Wcześniej z tego świata odeszli m.in. Zofia Czerwińska, Bohdan Smoleń, czy Krystyna Feldman. Wszyscy związani byli z popularnymi Kiepskimi.

Zobacz zdjęcia:

Ryszard Kotys

Renata Pałys zdradziła, że jej serialowy mąż, Ryszard Kotys trafił do szpitala z powodu koronawirusa.

Ryszard Kotys

Aktor zmarł 28 stycznia 2021 roku.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: gwiazdy.wp.pl