„Świat według Kiepskich” to jeden z najbardziej kultowych polskich seriali, emitowany od 1999 roku. Niestety oznacza to, że wielu ukochanych aktorów, grających w nim niezapomniane role, już odeszło. Twórcy postanowili uczcić ich pamięć i z okazji 1 listopada opublikowali post pamiątkowy.

Dzień Wszystkich Świętych to okazja, czy odwiedzić groby bliskich lub wspominać zmarłych, którzy byli dla nas ważni. Twórcy serialu postanowili oddać cześć aktorom, którzy odeszli – wielbiciele „Świata według Kiepskich” także wyrażają żal i smutek.

Świat według Kiepskich – aktorzy serialu, którzy zmarli

Na Facebooku „Świata według Kiepskich” znalazł się post ze zdjęciami wszystkich aktorów, którzy pojawili się w obsadzie, ale niestety już nie żyją. Czytamy w nim:

– Dziś 1 listopada, czyli dzień, w którym wspominamy tych, których nie ma już z nami. Chociaż nikt nie odchodzi naprawdę, dopóki żyją wśród nas Jego dzieła.

Niestety, lista aktorów serialu, którzy już odeszli z tego świata, jest całkiem długa. Otwiera ją Ryszard Kotys, który w „Świecie według Kiepskich” wcielił się w Mariana Paździocha. Aktor zmarł 27 stycznia 2021 roku w wyniku infekcji wywołanej COVID-19.

Kolejnym aktorem, którego już z nami nie ma, jest Dariusz Gnatowski, czyli serialowy Arnold Boczek. Odszedł 20 października 2020 roku, także z powodu zakażenia koronawirusem, które wywołało zapalenie płuc i ostrą niewydolność oddechową.

Nie żyje także kultowa aktorka Krystyna Feldman, czyli Rozalia Kiepska, zwana też Babką Kiepską. Zmarła 24 stycznia 2007 w wielu 91 lat. Pochowano ją w alei Zasłużonych na cmentarzu Miłostowskim w Poznaniu.

Bohdan Smoleń, grający w serialu listonosza Edzia, odszedł 15 grudnia 2016 roku, z powodu infekcji, jaka nasiliła chorobę płuc, na którą wcześniej cierpiał aktor. Miał 69 lat.

Zofia Czerwińska, czyli serialowa Wisława Malinowska, odeszła 13 marca 2019 roku. Zmarła po operacji kręgosłupa, miesiąc po zakończeniu pracy na planie serialu „Świat według Kiepskich”.

Nie żyje także Jerzy Cnota, wcielający się w postać Tadeusza Kopcińskiego. Aktor zmarł 10 listopada 2016 roku, po długotrwałej chorobie. Dwa razy przeszedł operację wszczepienia endoprotezy biodra, na dodatek miał chorą trzustkę.

Wielu internautów pamięta też postać Boryska, którego grał Kazimierz Ostrowicz. Aktor odszedł 28 lipca 2002 roku. Został pochowany we Wrocławiu, na Cmentarzu Osobowickim.

Listę zamyka Krzysztof Kiersznowski, który zmarł zupełnie niedawno, 24 października 2021 roku. W serialu wcielał się w wiele ról epizodycznych, między innymi ministra, Dziadka Mroza, Faraona i kapitana Żbika.

Reakcje internautów

Post twórców serialu doczekał się wielu reakcji i komentarzy. Internauci komentują:

– To już nie ten świat według Kiepskich, który był kiedyś, wszystko się zmienia, najlepsze stare odcinki niż te nowe bez tych aktorów, którzy odeszli.

– Na zawsze w pamięci.

– Niech spoczywają w pokoju, niech im ziemia lekką będzie, zawsze będziemy pamiętać i mieć was w sercach.

A Wy za kim tęsknicie najbardziej?

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. U Jana Englerta wykryto tętniaka
  2. Ryszarda Kotysa z żoną dzieliła gigantyczna różnica wieku. Niebywałe, kim jest kobieta
  3. Wojciech Andrusiewicz przekazał komunikat o wzroście zakażeń w Polsce