Nie żyje Ryszard Szetela – aktor, lalkarz, reżyser wielu spektakli lalkowych. Związany był przede wszystkim z Teatrem Lalki i Aktora Kacperek w Rzeszowie. Artysta zmarł 3 stycznia br.

Z przykrością zawiadamiamy o śmierci Ryszarda Szeteli – aktora, lalkarza, reżysera wielu spektakli lalkowych. Artysta zawodowo związany był z Teatrem Lalki i Aktora „Kacperek” w Rzeszowie, którego był dyrektorem przez cztery lata – poinformował na Facebooku Związek Artystów Scen Polskich.

Nie żyje Ryszard Szetela

Ryszard Szetela urodził się w 1938 roku w Rzeszowie. Należał do Towarzystwa Rybałtów w Rzeszowie. W 1959 roku został przyjęty do Wojewódzkiego Teatru Lalki i Aktora Kacperek.

W 1964 roku uzyskał dyplom aktora-lalkarza. Od 1981 do 1984 roku zajmował stanowisko dyrektora i kierownika artystycznego TLiA Kacperek.

Szetela był laureatem wielu nagród. W 1991 roku został uhonorowany nagrodą wojewody rzeszowskiego, a 1993 roku nagrodą miasta Rzeszowa za całokształt osiągnięć artystycznych w teatrze lalek.

[…] Otrzymał brązowy medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Zasłużony Członek ZASP, od wielu lat był czynnie zaangażowany w działalność w Oddziałowej Komisji Rewizyjnej w Krakowie. Człowiek o wielkiej kulturze osobistej i ogromnym sercu, będzie nam Go bardzo brakowało.. [*] – pisze ZASP.

Zobacz post:

Źródło: ZASP

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Zdumiewające wyznanie Tomaszewskiej w PnŚ, nawet Tomasz Wolny się nie spodziewał
  2. Miliony Polaków włączą TVP i zaniemówią. Stacja ogłosiła, co pokaże 06.01 dokładnie o 17:20