Rząd przekazał bardzo ważne informacje dla Polek i Polaków powyżej 75. roku życia. Od marca 2021 szykuje się ogromna zmiana. Rzecz dotyczy wiosennej waloryzacji świadczeń emerytalnych. Jak zapowiedziało Prawo i Sprawiedliwość, ma być ona kwotowo-procentowa. Ekonomiści już ocenili jej potencjalny wskaźnik. Wiadomo, o ile wzrosną dodatki dla emerytów.

Wszystko wskazuje na to, że seniorzy mają powody do radości. Jak zapowiedział rząd, od marca 2021 roku podwyższona zostanie waloryzacja emerytur i pobierane zasiłki. Oznacza to, że Polki i Polacy po 75. roku życia mogą liczyć na spory wzrost takich dodatków, jak chociaż popularny dodatek pielęgnacyjny. 

Rząd zapowiada waloryzację świadczeń

Coroczna waloryzacja emerytur i rent, mająca być rekompensatą dla emerytów za wzrost cen towarów i usług, jak zapowiedział rząd, w tym roku będzie kwotowo-procentowa. 

Jak oszacował NPB oraz portal Money.pl, waloryzacja emerytur i rent w 2021 roku może wynieść nawet 4,25 procent, choć rząd Prawa i Sprawiedliwości stawia na 3,84 procent. Co w praktyce oznacza to dla emerytów i rencistów? O ile wzrosną ich emerytury i świadczenia? W planie zaprezentowanym przez Radę Ministrów, na podwyżkę emerytur ma trafić ponad 9 mld zł

 1. Polskę obiegły tragiczne informacje. Nie żyje słynny dziennikarz
 2. Miała 15 lat, gdy usłyszała o niej cała Polska. Gwiazda „Cześć, Tereska” stoczyła się na samo dno
 3. Jacek Kurski ma powody do złości, Sekielski mocno o kulisach jego ślubu. „Ja mam żonę i nie zamierzam się rozwodzić”

O ile wzrośnie emerytura w 2021 roku?

W 2021 roku emerytura wzrośnie o kilkadziesiąt złotych, a przynajmniej tak wynika z danych Money.pl. Jak poinformował portal, według GUS średnia emerytura w Polsce, w czerwcu wynosiła 2 482 zł i 25 gorszy, co oznacza, że statystyczny polski emeryt otrzyma emeryturę wyższą o 95 zł.

Jednak jak informuje Se.pl, potencjalny wskaźnik waloryzacji ma również wpływ na dodatki do emerytur, jak np. dodatek pielęgnacyjny, który wzrośnie z 229,91 zł do 238,73 zł. Na jeszcze większy wzrost mogą liczyć inwalidzi wojenni. Wzrosną również dodatki za tajne nauczanie, a także kombatanckie oraz kompensacyjne.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

rząd
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 01.01.2020. n/z Emeryt liczy pieniadze.

Rząd planuje przeznaczyć 9 mld zł na podwyżkę emerytur. Jak poinformował portal Money.pl waloryzacja emerytur i rent w 2021 roku może wynieść nawet 4,25 procent.

ZOBACZ TEŻ:

 1. Rodzinny grill omal nie skończył się niewyobrażalną tragedią. Kobieta przestrzega innych
 2. Zderzyły się samoloty, są ofiary, nie mieli szans. Tragiczna wiadomość ze świata z samego rana
 3. Zabrał psa na wspólne pływanie. Spacer na plażę zakończył się wyjątkowo nieszczęśliwie
 4. Świat poznał go dzięki”X-Factor”, okazał się seryjnym gwałcicielem. Sędzia: „najniebezpieczniejsza osoba, jaką znam”
 5. Wszyscy znają babcię Wolańską z „Kogla-mogla”. Mało kto wie, jak tragiczne były jej losy, cudem przeżyła
 6. Nie mieli żadnych szans, wśród wielu ofiar polityk. Polsat przekazał tragiczne wiadomości z zagranicy
 7. NBP potwierdziło informację, która zszokuje wielu Polaków. Będzie nowy pieniądz
 8. Uwielbiana przez Polaków aktorka ma poważne problemy ze zdrowiem. Z każdym dniem jest coraz gorzej, mimo tego nie poddaje się
 9. Pożar nie jest pierwszą tragedią w „Nasz nowy dom”. Uczestniczka Kasia zginęła w dramatycznym wypadku, miała jedynie 19 lat

źródło: se.pl, money.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

 

Poprzedni artykułŻona dopuściła się niewybaczalnej rzeczy. Na wszystko patrzyło 2-letnie dziecko
Następny artykułKobieta rodziła córkę 40 godzin. Po wszystkim lekarz spojrzał na krocze matki i zamarł
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.