Rząd poinformował o zniesieniu kolejnego, uciążliwego obostrzenia w ramach odmrażania gospodarki. Już od poniedziałku 4 maja wielu Polaków może liczyć na ogromne ułatwienia i powrót do normalności. Z jakich restrykcji zrezygnowano? Premier Mateusz Morawiecki poruszył tą niezwykle ważną kwestię w specjalnym komunikacie.  
 

Premier Mateusz Morawiecki za pośrednictwem Facebooka poinformował o kolejnej decyzji rządu w sprawie odmrażania gospodarki. Już od jutra zostanie zniesiona jedna z restrykcji, która najbardziej dawała się we znaki sporej części Polaków. Oficjalny komunikat pojawił się już na Twitterze Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. 

 
 
 
Rząd znosi obostrzenia 
 
Rząd znosi kolejne obostrzenia, które weszły w życie w związku z pandemią koronawirusa. Od 4 maja zostaną otwarte granice dla pracowników transgranicznych oraz osób, które uczą się poza krajem, a pracownicy i uczniowie zostaną zwolnieni z obowiązkowej 14-dniowej kwarantanny po każdorazowym powrocie do Polski
 
 
– Po analizach epidemiologicznych i we współpracy z rządami w Berlinie i Pradze oraz po konsultacjach z samorządami podjęliśmy wspólnie tę ważną decyzję, na którą czekali pracownicy transgraniczni i ich rodziny – poinformał Premier. 
 
Które kraje znalazły się na liście?
  1. Nigdy nie powinna zostać matką. Policja zatrzymała kobietę, rzeczy które robiła 5-latce nie mieszczą się w głowie
  2. Nikt się nie mógł spodziewać. TVN pokazał, jak operowali Pawła Królikowskiego, porażające sceny
  3. Niestety, nie żyje Paulina. Jej własny chłopak zrobił z ciałem niewybaczalną rzecz

Otwarcie granic dla pracowników

– Od 4 maja Polacy, którzy pracują lub uczą się u naszych sąsiadów z UE, w Niemczech, na Litwie, na Słowacji i w Republice Czeskiej, nie będą musieli przechodzić obowiązkowej, 14-dniowej kwarantanny – poinfomował 30 kwietnia w swoim oficjalnym komunikacie rząd. 

Mateusz Morawiecki stwierdził, że choć nie wygraliśmy z epidemią, to mamy ją pod kontrolą, dlatego Polska może podejmować bardziej zdecydowane działania, dzięki którym życie gospodarcze znowu nabierze tempa. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Rząd zadecydował o otwarciu granic, a także zniesieniu obowiązkowej 14-dniowej kwarantanny dla pracowników transgranicznych oraz osób uczących się poza krajem. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ogromny hałas w środku nocy, ludzie nie mogą zmrużyć oka. „Kto normalny robi remont o tej porze?”
  2. Polskie hotele dostały zalecenia na jutro. Są zawrotne, szczegóły aż trudno sobie wyobrazić
  3. Majówka na zewnątrz? Tak, ale należy pamiętać o kilku rzeczach, wielu Polaków wciąż o nich zapomina
  4. Barbara Kurdej-Szatan mocno o pracy w TVP. Przez kilka słów za dużo straci rolę w „M jak miłość”?
  5. Zdjęcie Katarzyny Dowbor zapiera dech w piersiach. Rzadko widzimy ją w takim wydaniu
  6. Tomasz Sekielski zaskoczy wszystkich. Szykuje coś, czego nikt się nie spodziewał, chodzi o kolejną produkcję filmową

Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.