Rząd zdecydował o wprowadzeniu nowych restrykcji, które z dniem dzisiejszym tj. 7 listopada 2020 roku weszły w życie. W związku z powiększającą się liczbą zakażeń COVID-19 w Polsce kolejne obostrzenia stały się konieczne. Wprowadzony został również zaskakujący zakaz o zamknięciu miejsc, do których bardzo często uczęszczają ludzie.

Z uwagi na to, że rząd podjął radykalne kroki w walce z epidemią koronawirusa, wiele miejsc zostanie zamkniętych lub wprowadzono ograniczenia. Zakazano również wizyt w miejscach, które są uwielbiane przez tysiące ludzi. Wszystko ma wstępnie potrwać do 29 listopada 2020 roku.

Nowe obostrzenia w Polsce

W dniu dzisiejszym tj. 7 listopada 2020 roku w życie weszły nowe zasady bezpieczeństwa. Rząd z każdym dniem robi wszystko, by podjąć walkę z epidemią koronawirusa. Wobec tego zdecydowano o ograniczeniu działalności poszczególnych instytucji, a w niektórych przypadkach ich całkowitym zamknięciu. Zwrócono także uwagę na zgromadzenia w poszczególnych miejscach.

Przypomnijmy, że podczas przemowy w środę 4 listopada 2020 roku premier Mateusz Morawiecki wspomniał, że druga fala pandemii koronawirusa może stać się znacznie poważniejsza dla Polski, a także innych krajów, niż wcześniej zakładano. Po chwili dodał, że według ekspertów perspektywy w związku z pandemią nie są znane. Zaznaczył jednak, że listopad będzie jednym z najtrudniejszych miesięcy.

– Pandemia nasila się, więc nasza odpowiedź musi być zdecydowana. Dlatego kolejne restrykcje są bardzo potrzebne. Chronimy tym samym służbę zdrowia, chronimy też obywateli, chronimy ludzi przed tragicznymi konsekwencjami pandemii – podkreślał Mateusz Morawiecki podczas swojej przemowy.

Najnowsze ograniczenia mają potrwać przez niemal cały miesiąc, ponieważ ich koniec wstępnie został zapowiedziany na 29 listopada. Prezes Rady Ministrów pytany o wprowadzenie całkowitego lockdownu w naszym kraju odpowiedział, że byłby to kolejny stopień obostrzeń po podejmowanych obecnie.

  1. Mateusz Morawiecki już nie wytrzymał. Padły ostre słowa do wszystkich Polek i Polaków
  2. Rząd w ostatniej chwili podjął ostateczną decyzję ws. maseczek. Zmiany już od dziś
  3. Nagła zmiana dla Polek i Polaków. Rząd zmienił zdanie w ostatniej chwili, jest jeszcze jeden zakaz

Czy biblioteki w Polsce będą otwarte?

Biblioteki w Polsce nie będą otwarte. Na oficjalnym serwisie internetowym Rzeczypospolitej Polskiej można przeczytać – Czasowe zamknięcie od 7 do 29 listopada 2020 r. instytucji kultury, filharmonii, oper, operetek, teatrów, muzeów, kin, domów kultury, bibliotek, galerii sztuki oznacza, że nie będą mogły być w nich organizowane wydarzenia z udziałem publiczności – czytamy na stronie gov.pl. Ta informacja bez wątpienia zasmuci tysiące Polaków. Tego nikt się nie spodziewał.

W kwestii galerii handlowych i sklepów wielkopowierzchniowych sprawa wygląda następująco – Otwarte pozostają punkty usługowe, sklepy z artykułami spożywczymi, kosmetycznymi, artykułami toaletowymi oraz środkami czystości, wyrobami medycznymi i farmaceutycznymi, artykułami remontowo-budowlanymi, artykułami dla zwierząt, prasą – czytamy na stronie wydarzenia.interia.pl.

W kościołach dystans został ograniczony do 1 osoby na 15 metrów kwadratowych. Hotele dostępne będą jedynie dla gości przebywających w celach zawodowych, osób wykonujących zawód medyczny i ich pacjentów, a także podróży w związku z wykonywaną działalnością gospodarczą.

W zamknięciu do 29 listopada pozostaną także placówki kultury tj: teatry, muzea, kina, galerie sztuki, domy kultury oraz ogniska muzyczne. Centrum Informacyjne Rządu apeluje do obywateli – W trosce o nasze bezpieczeństwo i życie naszych bliskich musimy ograniczyć kontakty społeczne oraz przestrzegać obowiązujących zasad bezpieczeństwa – czytamy.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

kara
Screen z youtube.com/
Kancelaria Premiera

W dniu dzisiejszym tj. 7 listopada rząd wprowadził nowe obostrzenia, które potrwają do 29 listopada 2020 roku.

ZOBACZ TEŻ:

  1. W Karpatach odnaleziono gatunek od dawna uznawany za wymarły. Pojawił się na Ziemi zaraz po wyginięciu dinozaurów
  2. Niewiarygodne, co się dziś dzieje przy Morskim Oku. Przecieramy oczy ze zdumienia
  3. Wiśniewski ma na koncie nie tylko kilka małżeństw. Ujawnił całą prawdę „Byłem kiedyś z facetem”
  4. Małgorzata Socha ujawniła całą prawdę na temat męża. Fani zdębieli, gdy usłyszeli jej słowa
  5. Dziennikarz RMF nie mógł powstrzymać śmiechu. Szef Gabinetu Prezydenta ujawnił, czym zajmuje się Kinga Duda
  6. Nowe, niepokojące słowa byłego ministra rolnictwa. Roztacza smutną wizję
  7. Gessler wyjawiła, jak robi kiszoną kapustę. Ubolewa nad jedną rzeczą, każdy ją zrozumie

Źródło: wydarzenia.interia.pl, wiadomosci.radiozet.pl

Poprzedni artykułCzy rząd podejmuje słuszne decyzje ws. obostrzeń? Powinniśmy zostać zamknięci w domach?
Następny artykułWidzowie ”Rolnik szuka żony” mocno się zdziwią. Za tydzień nie zobaczą kolejnego odcinka, wielkie rozczarowanie
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl