Rząd może zdecydować się na wprowadzenie ograniczeń dotyczących przemieszczania się? Sytuacja epidemiczna jest wciąż bardzo poważna, dlatego pojawia się coraz więcej obaw o taki scenariusz. Jest w tej sprawie odpowiedź wicepremiera.

Wicepremier Jarosław Gowin w rozmowie z Business Inssider, wypowiedział bardzo ważne słowa. Jak się okazuje, to, że rząd myśli o ograniczeniach w przemieszczaniu się jest faktem, natomiast czy możliwe, że taka restrykcja będzie nas obowiązywać już niedługo?

Rząd wprowadzi ograniczenia w przemieszczaniu się?

Jarosław Gowin w rozmowie z Business Insider przyznał, że ograniczenia w przemieszczaniu się są bardzo ważnym aspektem w walce z epidemią. Co więcej, zdaniem wicepremiera jest to obostrzenie, które jest lepsze niż zamykanie dziedzin gospodarki w Polsce.

Przekonuję moich partnerów z rządu i koalicji rządowej do tego, by sięgać raczej po tego typu ograniczenia, niż zamykać gospodarkę – mówił szef resortu, jednocześnie zaznaczając, że zamknięcie gospodarki powinno być ostatnim z obostrzeń, wprowadzonym dopiero wtedy, gdy inne nie przynoszą rezultatów. 

Jarosław Gowin zdradził, że rząd faktycznie myśli nad wprowadzeniem obostrzenia:

Natomiast faktycznie, nie można wykluczyć ograniczeń związanych z przemieszczaniem się osób, chociaż oczywiście wszyscy wolelibyśmy tego uniknąć – wyjaśnił w rozmowie z portalem wicepremier.

  1. Małgorzata Foremniak drży o syna, wszystko miało być zupełnie inaczej. Adoptowała go podczas drugiego małżeństwa
  2. Zacznie się dzisiaj wieczorem. Alerty pierwszego stopnia dla mieszkańców ośmiu województw
  3. Dzień po ogłoszeniu wyników wyborów świat obiegła zdumiewająca wiadomość o Jill Biden. Podjęła historyczną decyzję

Zakaz w przemieszczaniu się – na czym polega?

Zakaz swobodnego przemieszczania się w innym niż wskazany w przepisach jest rozwiązaniem, które rząd wprowadził w Polsce już w marcu. 

Chodziło o to, by opuszczać miejsce zamieszkania tylko i wyłącznie w momencie, gdy jest to konieczne, czyli jeśli musimy udać się do lekarza, pracy, szkoły czy po zakupy. Twardy lockdown jest ostateczną próbą walki z koronawirusem.

Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej w ostatnią środę zapowiedział, że jeśli zachorowania wzrosną, przekraczając wskazany próg bezpieczeństwa, rząd podejmie taką decyzję. Portal next.gazeta.pl podał, że powołując się na słowa premiera, próg bezpieczeństwa przekroczymy, notując 27 -28 tysięcy zakażeń na dobę. 

Oczywiście podobne liczby należy traktować w przybliżeniu. Możliwe, że rząd podejmie decyzję o lockodownie przy 30 tysiącach zakażeń, możliwe, że przy mniejszej ilości. W każdym razie najbliższe dni są decydujące. Polacy wciąż liczą, że twardy lockdown nie zostanie wprowadzony. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

rząd
Fot. (Photo by Wojtek RADWANSKI / AFP), eastnews.pl

Jarosław Gowin nie wyklucza, że rząd podejmie decyzję o lockdownie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Lekarze odradzali jej poród, ale postawiła na swoim. Lata później Kuba zdumiał rodzinę niesamowitym wyczynem
  2. Ogłaszają kwarantannę weekendową, dotyczy prawie wszystkich. Nasi sąsiedzi podjęli radykalne kroki
  3. Magda Gessler w latach 90. Wyciekły stare zdjęcia. Internauta: ”Czy to plakat do pierwszego polskiego horroru?”
  4. Dominika Gwit w bikini na dmuchanym flamingu. Gorące nagranie z aktorką znalazło się w sieci, ciężko oderwać wzrok
  5. Cukiernia sprzedaje ”ciastko kobiet”. Część zysków trafi do potrzebujących mam z Ośrodka Wsparcia dla Kobiet
  6. Cała prawda o mamie Zenka Martyniuka. Ma 71 lat, a tak się zachowuje
  7. Wieczorem pokroiła 2 główki kapusty. Rano opadła jej szczęka

Źródła: next.gazeta.pl


 

Poprzedni artykułEdyta Górniak pożegnała się z fanami. Niestety, zmiany w jej życiu nie pozwalają na kontynuowanie kariery w mediach społecznościowych
Następny artykułMedia donoszą, do czego Melania Trump właśnie namawia męża. Czym prędzej chce wrócić do normalnego życia?
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl