Rząd przymierza się do wdrożenia trzeciego etapu odmrażania gospodarki. Piotr Müller, rzecznik rządu, oświadczył, że już jutro, 13 maja, powinien zostać ogłoszony terminarz znoszenia kolejnych obostrzeń. Posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego ma odbyć się już dziś. 


4 maja został wdrożony już drugi etap odmrażania gospodarki. Teraz wszyscy niecierpliwie czekamy na kolejny. Spodziewaną datą był 18 maja, czy jednak rzeczywiście wtedy zostaną zniesione kolejne obostrzenia? Mamy dowiedzieć się już jutro, Minister zdrowia, Łukasz Szumowski w rozmowie z Radiem Zet, potwierdził dziś, że data 18 maja jest prawdopodobna. Mają wtedy zostać otwarte salony kosmetyczne oraz fryzjerskie. 

Rząd – kolejny etap odmrażania gospodarki

Jak się dowiadujemy z portalu fakty.interia.plRządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego zarekomendował wdrożenie trzeciego etapu odmrażania gospodarki, który podobno ma objąć salony fryzjerskie i usługi kosmetyczne.

– Ten etap, jeżeli chodzi o datę, powinien zostać ustalony na dzisiejszym posiedzeniu Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Wczoraj podjęliśmy kierunkowe decyzje, a ogłoszenia terminarza spodziewam się jutro rano – powiedział Piotr Müller, cytat za fakty.interia.pl.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

  1. Sąsiad Polski luzuje obostrzenia. Nie będą już m.in. nosić maseczek
  2. Lidl wprowadza rewolucyjną zmianę dla klientów. Wchodzi w życie już 24 maja
  3. Zapłacił na stacji banknotem 200-złotowym i odjechał. Kasjer przyjrzał się pieniądzom i zbladł

Co obejmuje trzeci etap odmrażania gospodarki?

Trzeci etap odmrażania gospodarki wstępnie obejmuje otwarcie zakładów fryzjerskich i salonów kosmetycznych, uruchomienie placówek gastronomicznych oraz zezwolenie na wydarzenia sportowe do 50 osób. Tak przynajmniej zakładał pierwotny plan, który, jak już wiemy, uległ pewnym modyfikacjom, m.in. wcześniej otwarto galerie handlowe oraz przedszkola i żłobki.

Kiedy i w jakim stopniu będziemy znosić kolejne obostrzenia, zależy w głównej mierze od zachowania obywateli. Sporo ludzi niestety nie stosuje się do zaleceń. Więcej informacji tutaj.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ograniczenia
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER n/eastnews

Piotr Müller oświadczył, że jutro możemy spodziewać się terminarza znoszenia kolejnych obostrzeń.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wiatr uszkodził dźwig. Drabina zwisała kilkadziesiąt metrów nad ziemią
  2. Koniec z noszeniem maseczek w każdym miejscu. Niespodziewana decyzja rządu Czech
  3. Kiedy otworzą kina i teatry? Minister kultury odpowiedział, nie ma wątpliwości
  4. Pamiętacie Wilka i Zająca? Niezapomniana bajka, aż łezka się kręci
  5. Labrador i chihuahua mają szczeniaka. Właściciele pokazali mieszkankę tych dwóch ras, niewiarygodne
  6. Szumowski przyłapany na gorącym uczynku, musiał się tłumaczyć. Daje zły przykład?

źródło: fakty.interia.pl

Redaktorka portalu Lelum.pl. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Miłośniczka wszelakich podróży, kuchni włoskiej, kryminałów i astronomii. W wolnych chwilach z niecierpliwością planuje kolejne wyjazdy.