Rząd chcąc zmniejszyć obostrzenia kwarantanny, będzie musiał najpierw spełnić trzy warunki. Najstarsze niemieckie towarzystwo naukowe – Narodowa Akademia Nauk Leopoldina – określiła, trzy rzeczy potrzebne do zniesienia poszczególnych ograniczeń. Czy Niemcy zdecydują się na zmniejszenie obostrzeń, a w ich ślady pójdzie Polska?
 
Choć wszyscy z niecierpliwością wyczekujemy dnia, w którym epidemia koronawirusa dobiegnie końca, a my ponownie będziemy mogli wyjść do lasów i parków, nie ponosząc za to żadnych konsekwencji, rząd wciąż zaostrza obostrzenia. Co jeżeli chciałby je zdjąć? Okazuje się, że aby taki scenariusz mógł wejść w życie, najpierw muszą zostać spełnione trzy, bardzo istotne warunki. 
 
 
 
Czy rząd zmniejszy obostrzenia kwarantanny?
 
Rząd zmieniwszy obostrzenia kwarantanny kiedy sytuacja nie będzie już tak niebezpieczna, a przynajmniej wszyscy tego się trzymamy. Choć póki co, ograniczeń i zakazów jest coraz więcej, ludzie nie tracą nadziei na lepsze jutro. Jak podaje portal Wprost, w poniedziałek opublikowano rekomendacje najstarszego niemieckiego towarzystwa naukowego. Co zdaniem Narodowej Akademii Nauk Leopoldina powinien zrobić rząd i pod jakimi trzema warunkami mogą zostać zmniejszone ograniczenia?
 
 
 
Według niemieckiej Narodowej Akademii Nauk Leopoldina, jeżeli rząd będzie chciał znieść obostrzenia kwarantanny, muszą zostać spełnione trzy warunki:
 1. Liczba nowych infekcji musi utrzymywać się na stabilnym niskim poziomie.
 2. Muszą być przestrzegane odpowiednie zasady higieny.
 3. Dla pacjentów zakażonych koronawirusem musi zostać utworzona rezerwa w systemie zdrowia, która pozwoli na ich przyjęcie, tym samym nie zakłócając normalnego trybu działania placówek medycznych.
Naukowcy określili również, które obostrzenia, ich zdaniem, powinny zostać zniesione jako pierwsze. 
 
 1. Prokuratura bada przyczynę śmierci aktora TVP. Miał tylko 46 lat, rodzina wydała oświadczenie
 2. Tegoroczna Wielkanoc zapisze się czarnymi zgłoskami. Podano jedyny dzisiaj bilans ofiar i zakażonych, nie jest dobrze
 3. Matura 2020. Minister edukacji podał prawdopodobny termin przeprowadzenia egzaminu

Naukowcy zalecają zmniejszenie obostrzeń w Niemczech?

Naukowcy zalecają zmniejszenie obostrzeń? Jak podaje WprostNarodowa Akademii Nauk Leopoldina uważa, że niemiecki rząd powinien stopniowo i jak najszybciej otworzyć szkoły podstawowe i ponadpodstawowe I stopnia, a klasy powinni zostać zmniejszone do grup 15 uczniów. Tym samym naukowcy rekomendują skupienie się na podstawowych przedmiotach i zasłanianie przez uczniów ust i nosa podczas zajęć szkolnych. 

Wyższe roczniki oraz uczelnie powinny pozostać przy nauczani zdalnym. Zdaniem ekspertów w Narodowej Akademii Nauk Leopoldina w ograniczonym zakresie wznowiona powinna zostać również opieka w żłobkach i przedszkolach. 

Naukowcy informują, że przy zachowaniu odpowiednich zasad higieny i dystansu społecznego, będzie można wznowić działalność handlu, hoteli, restauracji, a także wydarzeń kulturalnych oraz sportowych. Kanclerz niemiec Angela Merkel podczas konferencji pasowej z dnia 9 kwietnia przyznała, że wyniki badań Narodowej Akademii Nauk są bardzo ważne, przy podejmowaniu politycznych decyzji w sprawie złagodzeń obostrzeń. Czy niemiecki rząd zdecyduje się na taki krok, a w jego ślad pójdą inne, europejskie kraje w tym Polska? Kanclerz i premierzy niemieckich landów będą na ten temat rozmawiać w środę.

ZOBACZ TEŻ:

 1. Do której będą otwarte sklepy w Wielką Sobotę? Godziny otwarcia marketów
 2. Smutna wiadomość z Chin. Sobota była najgorszym dniem od dawna
 3. Niepokojące wiadomości z Chin, znowu wzrasta liczba zakażonych. Tak źle nie było od 25 marca
 4. Mały golden retriever zobaczył swoje lustrzane odbicie. Właściciele płakali ze śmiechu, szczeniak jest rozbrajający
 5. Jak ściąć włosy w domu? Dzięki kilku zasadom sama wykonasz profesjonalne cięcie
 6. Polscy naukowcy twierdzą, że wiedzą, jak zahamować epidemię. Dokonali odkrycia, które może być przełomem

źródło: wprost.pl

Poprzedni artykułMiłość do psa silniejsza od miłości do ludzi? 7 oznak, numer 4 jest hitem
Następny artykułCzego nie wolno robić na balkonie? Polacy zapominają, że wiele rzeczy jest zakazanych
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.