Rząd chce przeciwdziałać niekorzystnym skutkom klimatycznym dlatego, jak informuje Biznes Interia, dopłaci tym, którzy będą zbierać i wykorzystywać wodę opadową. Mieszkańcy Krakowa za wykonanie nadziemnego zbiornika dostaną nawet 500 złotych. Dofinansowania wprowadza również inne miasto, a ich kwoty mogą być znacznie wyższe.
 
Program dopłat dla mieszkańców, którzy będą zbierać i wykorzystywać wodę opadową to sposób, w jaki rząd namawia mieszkańców do oszczędzania i racjonalnego gospodarowania wody. Dotacje za takie działania mogą sięgać nawet tysięcy złotych. 
 
 
Rząd i dotacje na zbieranie wody odpadowej
 
Mieszkańcy Krakowa już od 2014 roku mogą uzyskać dotację, na systemy do gromadzenia i wykorzystania wód deszczowych. Rząd pokrywał połowę kosztów inwestycji i dokładał nawet 5 tysięcy złotych. W ten sposób, w mieście powstało 495 instalacji. Jak informuje PAP, w czerwcu ruszy kolejne przyjmowanie wniosków. Tym razem mieszkańcy mogą liczyć na wsparcie w wysokości 12 tysięcy złotych, a ci, którzy zrobią jedną prostą rzecz, dostaną od miasta 500 zł.
 
 
 
Dotacje od 200 do 500 zł będą mogli otrzymać mieszkańcy, którzy zgłoszą wniosek o wykonanie naziemnego zamkniętego wolnostojącego zbiornika na wody opadowe i roztopowe z dachu wraz z instalacją do podłączenia do rynny. W tym samym miesiącu pilotażowy program dla mieszkańców uruchomi również Ostrów Wielkopolski.  
  1. Rodzina Łukasza Szumowskiego. Ujawniono informacje o bracie ministra zdrowia
  2. 4000 złotych dla konkretnej grupy Polaków. Wpłynęła oficjalna propozycja
  3. Polski piosenkarz uwięziony za granicą. Od dwóch miesięcy nie może wrócić do ojczyzny

Rząd Ostrowa Wielkopolskiego uruchamia dofinansowania

Ostrów Wielkopolski już w czerwcu uruchomi program dopłat dla mieszkańców, którzy będą zbierać i wykorzystywać wodę opadową. Na ten cel miasto przeznaczyło 70 tysięcy złotych, choć kwota ta może ulec zmianie.

W przypadku bardzo dużego zainteresowania tym projektem, chcemy kwotę przeznaczoną na dofinansowania zwiększyć – powiedziała PAP prezydent miasta. 

Mieszkańcy otrzymają dotację po wykonaniu zbiorników. W ten sposób rząd pragnie przeciwdziałać niekorzystnym skutkom klimatycznym.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

rząd
Fot. webandi, Pixabay

Rząd dofinansuje mieszkańców, którzy będą zbierać i wykorzystywać wodę opadową.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Górnicy jadą do Warszawy. Będzie wielki protest w stolicy
  2. Łukasz Szumowski ostro skrytykował Polaków. Wszystko przez jedną, bardzo ważną rzecz
  3. Jesteś palaczem? Masz jeszcze tylko 7 dni, kluczowy dzień dla palących
  4. Łukasz Szumowski ma ważną wiadomość dla tysięcy Polaków. Obostrzenia mogą powrócić
  5. Fantastyczna wiadomość dla Polaków. Wraz z III etapem znoszenia obostrzeń wraca jedna rzecz, mało kto o niej mówi
  6. Sprawa trafiła do prokuratury. Prawniczka obraziła ministra i słono za to zapłaci

źródło: biznes.interia.pl, PAP

Poprzedni artykułOjciec zajmował się niemowlakiem, nagrało się, co próbował zrobić. Mama nie mogła uwierzyć własnym oczom
Następny artykułWiemy, kiedy luzowanie obowiązku noszenia maseczek. Padła deklaracja ministerstwa zdrowia
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.