Rząd znosi kolejne obostrzenia związane z epidemią koronawirusa w Polsce. Jak dowiadujemy się z Polsat News, z nowego rozporządzenia Rady Ministrów wynika, że medycy i osoby zatrudnione w ośrodkach pomocy społecznej po przekroczeniu granicy nie będą musieli przechodzić obowiązkowej kwarantanny. Zmiany, które wchodzą w życie już dziś, nie dotyczą jedynie krajów sąsiadujących z Polską.

16 maja rząd wprowadził w życie nowe rozporządzenie. Od teraz pracownicy transgraniczni, którzy pracują w innych krajach Unii Europejskiej oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego, które nie sąsiadują z Polską, będą mogli przekroczyć granice bez obowiązku odbycia 14-dniowej kwarantanny.

Rząd znosi obostrzenia 

Rząd właśnie znosi kolejne obostrzenia. O najnowszych decyzjach Rady Ministrów, które w życie weszły wraz z dniem dzisiejszym, poinformował Tomasz Lejman, korespondent Polsat News. Okazuje się, że niektórzy z nas bez przymusowej dwutygodniowej kwarantanny, będą mogli przekroczyć granice nie tylko z Niemcami, Czechami, Słowacją, Litwą, Szwecją i Danią.

– Teraz te ograniczenia zostały zdjęte w stosunku do wszystkich pracowników transgranicznych, którzy pracują w innych krajach Unii Europejskiej, a także Europejskiego Obszaru Gospodarczego, czyli mówimy tu o takich krajach jak Islandia, czy Norwegia – wytłumaczył korespondent. Kto dokładnie i na jakich zasadach będzie mógł przekroczyć granice?

  1. Pracujesz? Możesz załapać się na nowy program społeczny, są tylko dwa haczyki. Duża kwota
  2. Dzisiaj wszyscy czekali na wiadomości Ministerstwa Zdrowia. W końcu się pojawiły, są kolejne ofiary epidemii w Polsce
  3. Karolina nie może uwierzyć, jakie imię dostała córeczka jej kuzynki. ”Będzie pośmiewiskiem”

Brak kwarantanny dla pracowników transgranicznych

Jak poinformował korespondent, z kwarantanny będą zwolnieni medycy, a także opiekunowie, którzy dowożą dzieci do szkół. Co ciekawsze, w ostatnim rozporządzeniu rząd nie zawarł takiego sformułowania. 

Dodatkowo, osoby przekraczające granice, będą musiały udokumentować funkcjonariuszom Straży Granicznej cel podróży. Nowe przepisy obowiązują od soboty, 16 maja 2020 roku. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

rząd
Fot. unsplash.com/Lasma Artmane

Rząd wprowadził kolejne zmiany dotyczące przekraczania granic przez pracowników transgranicznych, bez obowiązku odbycia 2-tygodniowej kwarantanny.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kornelia umierała w wykopanym dole. Nowe ustalenia w sprawie, którą żyje cała Polska
  2. Dobra wiadomość o 1000+ dla turystów. Polacy mają powód do radości
  3. Niestety, Jan Wiesław Krystkiewicz nie żyje. Właśnie potwierdzono smutną wiadomość
  4. Widzowie pokochali ją za kultową rolę w „Misiu”. Co dziś się dzieje z Krystyną Podleską?
  5. Wybierasz się do fryzjera lub kosmetyczki w poniedziałek? O czym musisz wiedzieć? Wizyta w reżimie sanitarnym
  6. Niewiarygodny skandal. Radny chce „utylizować bezdomne zwierzęta”

źródło: Polsatnews.pl

Poprzedni artykułNiewyobrażalna tragedia, znaleziono dwa ciała. Na miejscu pracuje policja
Następny artykułMagda Gessler ma sobowtóra? Do sieci trafiło zdjęcie, wiemy kim jest tajemnicza kobieta
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.