Rząd planuje wprowadzenie kolejnych obostrzeń? Na to pytanie w rozmowie z Rzeczpospolitą odpowiedział wicepremier Jarosław Gowin. Okazuje się, że ma dla Polek i Polaków dobrą wiadomość. Zapowiedział: Jeśli sytuacja epidemiczna będzie się poprawiać, odmrażane będą kolejne branże.

Jarosław Gowin, wicepremier, a także minister rozwoju, pracy i technologii w rozmowie z Rzeczpospolitą zapewnił, że jeśli tylko sytuacja epidemiczna ulegnie poprawie, gospodarka zostanie pomału odmrażana. Minister przyznał, że zależy mu na tym, żeby stało się tak jak najszybciej oraz żeby Polska uniknęła całkowitego lockdownu.

Kolejne obostrzenia. Co zrobi rząd?

W ostatnim oficjalnym oświadczeniu Mateusza Morawieckiego mogliśmy usłyszeć, że ilość zachorowań na koronawirusa udało się ograniczyć. Premier mówił, że wspólnymi siłami udało nam się wygrać pierwszą bitwę z epidemią.

Jarosław Gowin jako minister polskiej gospodarki w wywiadzie z Rzeczpospolitą przyznał, że jest zwolennikiem jak najszybszego powrotu do pracy galerii handlowych i sklepów meblowych. Wyraził nadzieję, że tendencja spadkowa zachorowań utrzyma się i wszystko będzie mogło wrócić do normy.

Co więcej, Jarosław Gowin zaznaczył, że rząd opracowuje rozwiązania, które będzie można zastosować, by przywrócić branże do pracy:

-Wypracowaliśmy protokół dodatkowych obostrzeń sanitarnych, określiliśmy poziom zachorowań, przy którym możliwe będzie poluzowanie obostrzeń, ustaliliśmy precyzyjny harmonogram. Jeśli sytuacja epidemiczna będzie się poprawiać, odmrażane będą kolejne branże – wyjaśniał w rozmowie z Rzeczpospolitą wicepremier.

  1. Fani programu „Rolnik szuka żony” będą załamani. Dziś nie zobaczą kolejnego odcinka, wiemy kiedy program wróci
  2. Oburzeni wierni wyszli z kościoła, nie chcą mieć nic wspólnego z księdzem. Zapowiadają dalsze działania
  3. Niewiarygodna decyzja Edyty Górniak. Widzowie „The Voice” zdębieli, nie wierzyli, że wszystko dzieje się naprawdę

Jarosław Gowin: Działania rządu obliczone są na to, by w ciągu dwóch tygodni stopniowo wycofywać się z ograniczeń

Jarosław Gowin w rozmowie z Rzeczpospolitą, zaznaczył, że rząd pracuje nad planem optymistycznym, czyli powolnym przywróceniem normalności:

-Zdajemy sobie sprawę, jak ważny dla handlu, ale i dla całej gospodarki, jest grudzień. Działania rządu obliczone są na to, by w ciągu dwóch tygodni stopniowo wycofywać się z ograniczeń. Za wcześnie jednak przesądzać, czy będzie to możliwe.

Jarosław Gowin zaznaczył także, że polskie branże wypracowały już skuteczną pracę w warunkach bezpiecznych sanitarne, polskich przedsiębiorców określił zaś samodzielnymi:

-Przedsiębiorcy to ludzie bardzo samodzielni w działaniach i odpowiedzialni. W ciągu ostatniego półrocza wypracowali bardzo dobre praktyki. Stopień przygotowania polskich firm do przeciwdziałania transmisji wirusa jest wysoki – zaznaczył minister.

-To dodatkowy argument przeciwko zamykaniu gospodarki. Tym bardziej że badania naukowe dowodzą, że zdecydowana większość zakażeń powstaje w kontaktach domowych lub towarzyskich – wyjaśnił Gowin w rozmowie z RP.

Polki i Polacy mają nadzieję, że słowa Jarosława Gowina pokryją się w najbliższym czasie z rzeczywistością. Poluzowanie obostrzeń byłoby ratunkiem dla wielu firm.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

rząd
Fot. (Photo by Wojtek RADWANSKI / AFP), EASTNEWS.PL

Jarosław Gowin wyjawił, że rząd opracowuje plan łagodzenia obostrzeń, nie zaś wprowadzania kolejnych. Jednak nikt nie jest w stanie przewidzieć, jak naprawdę będą wyglądały najbliższe tygodnie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nagła zmiana planów. nie będzie blokad ulic. Kobiety wydały oświadczenie, w zamian inna akcja
  2. W bezduszny sposób pozbył się niechcianego już psa. Wszystko zarejestrowały kamery, ogromny żal
  3. Wszystkie znamy jego głos, słyszymy go nawet kilkanaście razy dziennie. Wiedziałaś, że należy do niego?
  4. Fatalna, niespodziewana wiadomość dla największych polskich gwiazd. Jednak nie dostaną pieniędzy z Funduszu Wsparcia Kultury?
  5. Świerzyński z Bayer Full: ”Może te 550 tys. zł robi na ludziach wrażenie, ale na mnie nie”. Wyjaśnił dlaczego
  6. Czy kot jest zagrożeniem dla kobiet w ciąży? Przyszłe mamy powinny na siebie uważać
  7. Na jaw wyszło, co łączy Kamila Stocha i Piotra Żyłę. Zarabiają nie tylko na skokach, Justyna Żyła brała w tym udział

Źródło: rp.pl

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl