Czy możemy spodziewać się wprowadzenia dodatkowych obostrzeń i zamknięcia salonów fryzjerskich i kosmetycznych? Dziennikarze RMF FM ustalili, że jeśli dzienna liczba zakażeń przekroczy 30 tysięcy zachorowań, rząd będzie chciał wprowadzić kolejne obostrzenia.

Wczoraj minister zdrowia ogłosił wprowadzenie obostrzeń na terenie całego kraju do 9 kwietnia. Adam Niedzielski zapowiedział, że jeśli nie uda się powstrzymać wzrostu zakażeń, to koniecznie będą kolejne kroki. Co planuje rząd?

Czy rząd zamknie salony fryzjerskie i kosmetyczne?

Jak nieoficjalnie podaje rmf24.pl, kolejne obostrzenia mogą dotyczyć sklepów meblarskich, wolnostojących sklepów odzieżowych, elektronicznych czy budowlanych.

Dziennikarz Krzysztof Berenda dowiedział się, że może do tego dojść, gdy liczba zakażeń koronawirusem przekroczy 30 tysięcy zachorowań

W dalszej kolejności mówi się o punktach usługowych takich jak salony kosmetyczne i fryzjerskie oraz salony tatuażu – czytamy na stronie RMF FM.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

Dziś ministerstwo zdrowia informowało o 27 278 nowych przypadków. Rządzący oficjalnie nie wypowiadali się na temat wyżej wymienionych branż.

Co z Wielkanocą?

Jak podaje RMF FM, najprawdopodobniej rząd nie ograniczy liczby osób i nie zakaże wielkanocnych wyjazdów:

– Takie ograniczenia należałoby bowiem wprowadzić ustawą, a to mogłoby się spotkać ze sprzeciwem ze strony opozycji – czytamy.

Według dziennikarzy RMF FM, mało prawdopodobne jest także dodatkowe ograniczenie liczby osób, które mogą przebywać na terenie supermarketów.

Przypomnijmy, że od 20 marca uczniowie klas 1-3 wrócą do nauki zdalnej. Na razie restrykcje obowiązują do 9 kwietnia. 

– Wszyscy jesteśmy pod wrażeniem przekroczenia kolejnej bariery psychologicznej, jeśli chodzi o liczbę nowych dziennych zachorowań, wszyscy już wiemy, że ta liczba przekroczyła 25 tys. i, co najważniejsze, dynamika zachorowań w ostatnich dniach przyspiesza – mówił Niedzielski.

Minister sugerował także, że rządzący nie planują zamykania kościołów. Więcej na ten temat przeczytacie >tutaj<.

Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.