Rząd ma poważne plany co do znoszenia kolejnych obostrzeń. Podczas środowej konferencji prasowej z 20 maja Jadwiga Emilewicz poruszyła bardzo ważną kwestię dla wszystkich Polaków. Jak podaje Se.pl, wicepremier zapowiedziała otwarcie infrastruktury czasu wolnego. Rząd chce, aby funkcjonowanie kin, teatrów czy parków rozrywki, zostało przywrócone już w czerwcu.

Kiedy w Polsce pojawiła się epidemia koronawirusa, rząd natychmiast zadecydował o zamknięciu kin czy teatrów, a wraz z dniem 20 marca, przekroczenie progu drzwi instytucji kultury oraz miejsc wypoczynku stało się odległym wspomnieniem. Choć na powrót do zupełnej normalności będziemy musieli jeszcze poczekać, Jadwiga Emilewicz zapowiada, że otwarcie infrastruktury czasu wolnego może nastąpić już w czerwcu.

Rząd otwiera kina i teatry

Kiedy zostaną otwarte kina i teatry? Kina i teatry zostaną otwarte już w czerwcu, a przynajmniej takie są chęci rządu. Podczas środowej konferencji prasowej wicepremier poruszyła kwestię odmrożenia miejsc, gdzie można spędzać czas wolny. 

To jest ten kolejny etap, choć na pewno w nowym reżimie – powiedziała Jadwiga Emilewicz, tłumacząc, w jaki sposób rząd planuje otwarcie kin czy teatrów. Wicepremier zapowiedziała również przywrócenie siłowni i klubów fitness, a także uzdrowisk. Okazuje się, że jedną z branż, które mogą liczyć na szybkie poluzowanie obostrzeń, jest branża ślubna.

  1. Żona przyłapała znanego gwiazdora na zdradzie. Nie miała żadnych skrupułów, sięgnęła po pistolet
  2. Tuż przed porodem Małgorzata Rozenek dostała powalającą wiadomość. Nie mogła powstrzymać swojej reakcji
  3. Pobierasz zasiłek macierzyński? Odebrano Ci właśnie ważne prawo

Koronawirus w Polsce: rząd odmraża gospodarkę

Rząd, po ponad miesiącu od stwierdzenia pierwszego przypadku koronawirusa w Polsce, zdecydował się na stopniowe znoszenie obostrzeń i odmrażanie gospodarki. Otwarto galerie handlowe, w sklepach może przebywać większa ilość osób, a 18 maja w nowym reżimie sanitarnym przywrócono funkcjonowanie restauracji, fryzjerów i salonów urody. Od 25 maja wznowione zostaną również zajęcia dla młodszych klas szkół podstawowych. Jak zapowiedziała Jadwiga Emilewicz, znoszenia kolejnych obostrzeń możemy spodziewać się już w czerwcu i lipcu.

Poprzedni artykułNiedziele handlowe zostaną przywrócone? Pracownicy mieliby dostać wyższe wynagrodzenie
Następny artykuł500 plus. Rodzicom powinna być wypłacana gotówka czy bony?
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.