Rząd zapowiedział, że resort zdrowia planuje wprowadzić rozwiązania, które umożliwią dzieciom wypoczynek na koloniach i obozach podczas miesięcy wakacyjnych. Jak podaje Super Express, minister zdrowia, Łukasz Szumowski, powiedział, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni zapadną decyzje w tej sprawie. 

Rząd już nie raz wspominał o planach, które dotyczą odmrażania wakacyjnych wyjazdów dla Polaków. Wszystkie decyzje będą jednak podejmowane względem sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju. 

Czy dzieci pojadą na kolonie w wakacje? 

Jak podaje Super Express, minister zdrowia został niedawno zapytany o, to kiedy będzie można na nowo organizować obozy oraz kolonie dla dzieci. Okazuje się, że rząd już pracuje nad tym, żeby pociechy nie miały straconych wakacji. 

Szumowski zapewnił, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni, obywatele mogą spodziewać się informacji w tej sprawie. Resort zdrowia przedstawi plan działania na lipiec i sierpień tak szybko, jak przeanalizuje wygaszanie się epidemii koronawirusa w Polsce.

  1. Polacy zdobyli pierwsze miejsce w Europie. Nie ma się czym chwalić, niepokojący wynik
  2. Nowoczesny rosół powoli wypiera staropolski przepis. Jeden dodatek sprawi, że domownikom oko zbieleje
  3. Milionerzy: posłuchał widzów i popełnił wielki błąd. Stracił ogromne pieniądze przez banalne pytanie

Dzieci z kolonii na kwarantannie 

Rząd zapowiedział, że decyzje o wznowieniu kolonii dla dzieci nie należą do najłatwiejszych. Resort zdrowia wraz z branżą musi opracować szczegółowe regulaminy dotyczące restrykcji sanitarnych na obozach:

-Musimy opracować metody postępowania w sytuacji, np. gdy jedno z dzieci na obozie będzie chore. Co to oznacza: czy cały obóz objęty jest kwarantanną, czy rodzice zabierają chore dzieci do domów? – powiedział Szumowski, podkreślając, że mimo tego, że nie jest to proste – z pewnością uda się znaleźć odpowiednie rozwiązanie. 

To nie koniec niespodzianek. Niedawno informowaliśmy również o tym, że wiceminister rozwoju zapowiedział nowy projekt dotyczący bonów turystycznych 1000+. Co o tym myślicie?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

rząd
Fot. youtube.com/TVP Info

Minister Zdrowia poda informacje w sprawie kolonii w ciągu 2 tygodni.

rząd
Fot. unsplash.com/Anna Samoylova

Jeśli obozy się odbędą, dzieci muszą przygotować się na „nową rzeczywistość”.

rząd
Fot. unsplash.com Piron Guillaume

Kolonie zapowiadane są w nowym reżimie sanitarnym. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Bon turystyczny 1000 zł. Kiedy będzie wypłata? Kto może złożyć wniosek?
  2. Kolejne ograniczenie w Polsce zniesione. Zaskakująca decyzja i ogromna ulga wielu Polaków
  3. Borys Szyc nie wytrzymał. Ostro odpowiedział na film TVP, padły groźby
  4. Bokser znalazł sposób na niemowlaka. Pies robi jedną rzecz koło dziecka, wszystko nagrano
  5. 2-letnie dziecko zakażone koronawirusem. Matka opublikowała wpis, nie mieści się w głowie
  6. Andrzej Duda zostanie wymieniony na innego kandydata? Ruszyła giełda nazwisk po tym, jak w internecie pojawiły się plotki

Źródło:  se.pl 

Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.