Rząd ogłosił zniesienie kolejnego ograniczenia. Już od 1 czerwca Polacy będą mogli wybrać się w rejsy krajowe. Jak informuje Polsat News, przywrócenie połączeń lotniczych będzie odbywało się w trzech fazach. W kolejnych fazach będziemy te loty rozszerzać na kraje europejskie. Później, będziemy mogli wszystkie połączenia przywracać – zapowiedział wiceminister infrastruktury Marcin Horała.
 
W sobotę 23 kwietnia na Facebooku Ministerstwa Infrastruktury pojawiło się nagranie zapowiadające ogromne zmiany. Jak się okazuje, polski rząd ma zamiar przywrócić pasażerskie loty, a pierwsze z nich – krajowe – mają wystartować pierwszego czerwca. Kiedy Polacy będą mogli polecieć za granice?
 
 
 
Rząd znosi ograniczenia: wracają loty
 
Wiceminister przekazał, że jako pierwsze wrócą loty krajowe, bo już pierwszego czerwca, a LOT będzie obsługiwał połączenia pasażerskie pomiędzy wybranymi miastami w Polsce. Kiedy i jak będą przebiegały kolejne fazy?
 
 
– W kolejnych fazach, których jeszcze teraz terminów nie przesądzamy, bo będzie to zależało od rozwoju sytuacji epidemiologicznej, będziemy te loty rozszerzać. W drugiej fazie, na te kraje europejskie, które również opanowały sytuację epidemiczną, w których sytuacja nie jest gorsza niż w Polsce – wyjaśnił Marcin Horała. W trzeciej fazie rząd planuje już loty międzykontynentalne. Jednak podróże będą wiązały się z wieloma obostrzeniami.
  1. Rząd przedłużył jedno z najważniejszych obostrzeń. Wielu będzie niezadowolonych
  2. Z ostatniej chwili: Media dotarły do tajnych planów rządu. Koniec obowiązku noszenia maseczek, ale nie wszędzie
  3. ”Ślub od pierwszego wejrzenia”: jedna z par spodziewa się dziecka. Tuż przed finałem wypłynęła zaskakująca wiadomość

Rząd przywraca loty: obostrzenia na lotniskach

Rząd przywraca loty pasażerskie, a pasażerowie muszą przygotować się na szereg obostrzeń. Jak będzie wyglądała nowa normalność podczas rejsów lotniczych? 

– To zachowanie odpowiednich dystansów zarówno na terenie lotnisk, jak i na samych lotach. Część miejsc będzie niedostępna do rezerwacji, tak aby te odstępy zostały zachowane – wyjaśnił wiceminister – Będzie powszechne badanie temperatury, tak aby osoby, które mają ten podstawowy objaw zakażenia koronawirusem,  nie były wpuszczone na pokład samolotu – dodał. 

Dodatkowo, po każdym rejsie lotniczym samolot będzie poddany dezynfekcji, a pasażerowie i obsługa lotniska będą zobowiązani do noszenia maseczek i innych środków ochrony osobistej.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

rząd
fot. instagram.com/flylot

Rząd przywraca rejsy lotnicze. W pierwszej fazie już od 1 czerwca uruchomione zostaną loty krajowe.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Poważny wypadek na drodze do Gdańska. Ranne dzieci, droga zablokowana
  2. Pierwszy, cały kontynent pokonał koronawirusa. Wspaniała wiadomość i ogromna nadzieja
  3. Minister zdrowia właśnie przekazał jedną z najważniejszych wiadomości. Miliony Polaków odetchną z ulgą
  4. Martyna Wojciechowska pokazała mamę. Jest nieziemsko piękna, zaniemówiliśmy
  5. ”Nasz nowy dom”: Katarzyna Dowbor wykazała się niezwykłą wrażliwością. Babcia i wnuk zawsze będą jej wdzięczni
  6. RMF: Mateusz Morawiecki miał podjąć bardzo ważną decyzję. Media dotarły do szczegółów planu, chodzi o obostrzenia

źródło: polsat.news.pl

Poprzedni artykułDominika Gwit nie wytrzymała i zalała się łzami. ”W sercu już nie raz na przestrzeni ostatnich lat miałam żal i smutek”
Następny artykułNajmądrzejsze rasy psów. Już wiadomo, które psy zostawiają inne daleko w tyle
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.