Rząd prawdopodobnie przychyli się do zniesienia kolejnych obostrzeń. Pierwsza połowa czerwca może przynieść sporo dużych zmian. Nieco informacji zdradziła Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, w rozmowie z radiową Jedynką. Szczegóły ma jednak podać szef rządu wespół z Ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim. Spodziewamy się m.in. otwarcia kin.

Rząd po wdrożeniu 18 maja trzeciego etapu odmrażania gospodarki, w końcu przymierza się do kolejnego etapu luzowania obostrzeń. Pierwotny plan zakładał m.in. otwarcie kin i teatrów. Czy już od 1 czerwca będziemy mogli się do nich wybrać?

Rząd planuje kolejne luzowanie obostrzeń

Podczas rozmowy Olgi Semeniuk z radiową Jedynką padł temat uruchomienia kin. Wiceminister rozwoju przyznała, że jest to bardzo możliwe, ale nie podała konkretnej daty. Oprócz kin planowane jest także uruchomienie innych sektorów gospodarki.

– Liczymy na to, że te pierwsze dwa tygodnie czerwca pozwolą nam jak najszerzej się gospodarczo otworzyć, choć uzależnione to będzie od stanu epidemicznego w kraju – cytuje jej wypowiedź portal polsatnews.pl.

  1. Nie żyje 3-letnie dziecko. Do tragedii doszło w przedszkolu, opiekunka oskarżona o zabójstwo
  2. Cała prawda wyszła na jaw. Rozenek i Lewandowska nie mogły powstrzymać łez, nikt wcześniej nie wiedział
  3. Koronawirus w polskim przedszkolu. Dzieci trafiły na kwarantannę, placówkę zamknięto

Rząd – konsultacje z danymi branżami

Olga Semeniuk w wywiadzie wspomniała także, że rząd cały czas przeprowadza wiele rozmów z reprezentantami danych branż. Ma to pomóc określić, które sektory gospodarki są gotowe na otwarcie w nowej, epidemicznej rzeczywistości.

We wtorek planowana jest konsultacja z branżą lotniczą. Czy możemy liczyć na zagraniczne wakacje? Wielu z nas już się bardzo w tej kwestii niecierpliwi. Na szczęście mamy dobre wieści. Tutaj przedstawiamy listę krajów, które planują wznowić turystykę.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Kino
fot. unsplash.com/@kilyan_s

Możliwe, że już w pierwszej połowie czerwca będziemy mogli wybrać się do kina.

ZOBACZ TEŻ:

źródło: polsatnews.pl

Poprzedni artykułOjciec zabrał trójkę dzieci i ruszył z nimi do lasu. Kiedy ich odnaleziono, na jaw wyszła porażająca prawda
Następny artykułPamiętacie ,,Pippi Pończoszankę”? Teraz wygląda zupełnie inaczej, aż trudno poznać
Redaktorka portalu Lelum.pl. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Miłośniczka wszelakich podróży, kuchni włoskiej, kryminałów i astronomii. W wolnych chwilach z niecierpliwością planuje kolejne wyjazdy.