Rząd podejmie bardzo ważną decyzję, i jak przekazuje Dziennik Gazeta Prawna, wszystko zostanie przesądzone już w piątek. Jeżeli przez najbliższe dni sytuacja w Polsce nie ulegnie zmianie, musimy przygotować się na bardzo poważne konsekwencje, które dla wielu z nas mogą okazać się tragiczne w skutkach.

Dziennik Gazeta Prawna powołując się na swoje źródło w rządzie, przekazał, co ma wydarzyć się już za kilka dni. Jak się okazuje, zostało nam niewiele czasu, a sytuacja w Polsce wciąż jest bardzo dynamiczna. Niestety, przedstawiony scenariusz nie napawa optymizmem. Rząd ma interweniować.

Polski rząd rozważa kolejny scenariusz

Jak się okazuje, rząd musi być przygotowany na każdy rozwój sytuacji i jeżeli to, co dzieje się w Polsce, nie ulegnie zmianie, będzie musiał podjąć drastyczne kroki, które wielu się nie spodobają. 

W poniedziałek 26 października przekazało informacje o 10 241 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem, natomiast łączna liczba zachorowań w Polsce wzrosła do 263 929. Do tej pory dobowy rekord zakażeń w Polsce wyniósł 13 628 i padł w sobotę, 24 października. Rząd musi reagować na wciąż bardzo dynamiczną sytuację związaną z epidemią. Wiadomo, jakie mają być jego kolejne kroki. 

  1. Wiadomo, co stanie się w najbliższych dniach. Protestujący przekazali, co planują, zapanuje istny chaos
  2. Morawiecki zabrał głos nt. burzliwej sytuacji w kraju. „Będziemy się ze stanowczością przeciwstawiać”
  3. Zaczęło się. Paraliż i blokady w całej Polsce, tłumy Polek i Polaków wyszły na ulicę

GZP: Rząd wprowadzi pełny lockdown? 

Rząd wprowadzi pełny lockodown, jeżeli sytuacja w Polsce nie ulegnie zmianie. Słowa, które przekazał Dziennik Gazeta Prawna, nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Pora przygotować się na kolejne obostrzenia, o których zaważą najbliższe dni. 

Jak do piątku koronawirus nie zwolni, można się szykować na pełny lockdown – podkreślił jeden z rozmówców specjalistycznego dziennika. 

Jak przekazały media, powołując się na wypowiedzi swoich rozmówców, rząd może zadecydować o wysłaniu całej oświaty na naukę zdalną czy wprowadzić zakaz poruszania się poza dojazdem do pracy. Wszystko zależy od tego, czy przyrost zakażeń spowolni, a obostrzenia, które zostały wprowadzone w życie w połowie października, dadzą zadowalające efekty.

Dodatkowo wprowadzenie lockdownu jest zdaniem GZP o tyle prawdopodobne, gdyż ostatnie restrykcje wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa w Polsce pokazały, że rząd postanowił pójść o krok dalej, niż początkowo zapowiadał. Między innymi, zamiast skrócenia czasu pracy restauracji i gastronomii, lokale zostały zamknięte i mogą sprzedawać jedzenie jedynie na wynos.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

rząd
Fot. Piotr Molecki/East News

Rząd może wprowadzić kolejne obostrzenia. Jak przekazały media, możliwe, że w piątek zdecyduje się na ponowny lockdown w Polsce.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Krzysztof Krawczyk nie może narzekać na emeryturę. Wyznał, że swoją sytuację zawdzięcza mamie i żonie
  2. Już od soboty. Zaostrzone restrykcje dla Polaków. Za granicą skończyły się przelewki
  3. ”SE” ujawnia, ile kosztuje nielegalna aborcja w Polsce. ”Nieopłacalne”, podano też kwoty w innych krajach
  4. Nagle ksiądz zwrócił się do protestujących kobiet. Skandaliczne słowa, nie zamierza nawet przeprosić
  5. Od piątku będzie można przemieszczać się tylko do pracy? Nieoficjalne informacje ”Interii”
  6. Gwiazda „M jak miłość” pobita podczas Strajku Kobiet? Wszystko zrelacjonowała, porażające materiału ujrzały światło dzienne
  7. Woda po gotowanych ziemniakach jest niezwykle drogocenna. Przenigdy jej nie wylewaj

źródło: gazetaprawna.pl

 

 

Poprzedni artykułKasia Tusk wyszła na ulicę protestować. Pokazała SMSa, którego dostała od ojca w trakcie
Następny artykułProwadzący TVP Info zabrał głos na antenie ws. wyroku TK. Straci pracę w Telewizji Publicznej?
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.